Mumya gişede yeniden dirildi!

'Mumya'nın devamı niteliğindeki 'The Mummy Returns' (Mumya Döndü) ABD gişelerinin tozunu attırıyor.

LOS ANGELES - 'Mumya'nın devamı niteliğindeki 'The Mummy Returns' (Mumya Döndü) ABD gişelerinin tozunu attırıyor. İlk hafta sonunda 68.1 milyon dolar hasılat yapan film, tüm zamanların en iyi açılış yapan filmleri arasında ikinci sırada.
Geçtiğimiz sene sinemalarımızda gösterilen ve büyük beğeni toplayan 'Mumya'nın devam filmi 'The Mummy Returns', 4 Mayıs'ta ABD'de gösterime girdi. Başrollerdeki Brendan Fraser ve Rachel Weisz'in yanı sıra ünlü güreşçi 'Rock'ın da (Kaya) rol aldığı film, seyirci tarafından ilgiyle karşılandı. Film, 68.1 milyon dolar hasılatıyla bir rekora imza atarak tüm zamanların en iyi açılış yapan filmlerı sıralamasında 'Jurassic Park'ın ardından ikinci sırayı aldı. Steven Spielberg'in 'Jurassic Park'ı 1993'te ilk üç gününde 72.1 milyon dolarlık gişe geliri getirmişti.
Gişe sıralamasında 'The Mummy Returns'ü takip eden filmlerin toplam hasılatları bile 68.1 milyon doların yanında son derece gülünç kalıyor! İkinci sıradaki 'Driven', 21.5 ve üçüncü sıradaki 'Bridget Jones'un Günlüğü' 44.4 milyon dolarlık toplam hasılata sahip.
Stephen Sommers'ın yönettiği 'The Mummy Returns'de, 3 bin yaşındaki mumya Imhotep mezarından çıkarak, ilk bölümdeki kahramanlarımız Rick ve Evelyn'in hayatlarını kâbusa çeviriyor. Rick ve Evelyn, oğulları Alex'le Londra 'da sakin bir hayat sürerken, Imhotep'i mezarına döndürerek, dünyayı kurtarmak için yeniden tehlikelerle dolu bir mücadeleye girişiyor.(afp/imdb)


    ETİKETLER:

    ABD

    ,

    Londra