Müzeyyen Senar hayatını kaybetti, sanatçının cenazesi Salı günü kaldırılacak

Müzeyyen Senar hayatını kaybetti, sanatçının cenazesi Salı günü kaldırılacak
Müzeyyen Senar hayatını kaybetti, sanatçının cenazesi Salı günü kaldırılacak
Türk Sanat Müziği'nin efsane ismi Müzeyyen Senar, tedavi gördüğü Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Ünlü sanatçının cenazesi Salı günü kaldırılacak.

Türkiye bu sabaha acı bir haberle uyandı. Türk Sanat Müziği'nin en efsane seslerinden Müzeyyen Senar, tedavi gördüğü Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

16 Temmuz 1918 tarihinde doğan Müzeyyen Senar, Ege Üniversitesi Hastanesi İç Hastalıkları Servisi'nden alınan bilgiye göre Senar, zatürre (pnömoni) tedavisi görüyordu. Anadolu Ajansı'nın bildirdiğine göre Senar, bu sabah saat 07.00'da hayatını kaybetti.

Fotoğraflarla Müzeyyen Senar

Müzeyyen Senar'ın ardından ünlü isimlerin mesajları
 

Bodrum'da yaşayan müzeyyen Senar, bir süre önce geldiği İzmir'deki Darüşşafaka Urla Yaşam Merkezi'nden önce Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılmış, taburcu edilmiş, sonra tekrar rahatsızlanınca 7 Şubat'ta Ege Üniversitesi'ne yatırılmıştı.

CENAZESİ SALI GÜNÜ KALKACAK

Senar'ın kızı Feraye Işıl da, yaptığı açıklamada, zatürre teşhisiyle Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altında tutulan annesinin bugün sabah 07.30 sıralarında vefat ettiğini kaydetti.

Işıl, Senar'ın cenaze namazının 10 Şubat Salı günü İstanbul 'daki Bebek Camii'nde öğle namazı sonrası kılınacağını ve cenazesinin İstanbul'da defnedileceğini bildirdi.

BENZEMEZ KİMSE SANA'YLA GÖNÜLLERDE YER ETTİ

Türk Sanat Müziği'nin en ünlü seslerinden Müzeyyen Senar, "Benzemez Kimse Sana", "Ben Seni Unutmak İçin Sevmedim", "Bilmem ki Sefa" gibi şarkılarıyla gönüllerde yer etmişti.

'BEN KİMSELERE VURULMADIM, ADAMLAR BANA AŞIK OLDU' DEMİŞTİ

Ünlü sanatçı, 1 Eylül 2013 tarihinde Posta Gazetesi'nde yayınlanan bir röportajında yalnızca 3. eşine aşık olduğunu söylemişti. Seral Cumalı imzalı haberde Müzeyyen Senar, "Hiç bir evliliğimde de gelinlik giymek nasip olmadı bana. Öyle kimselere vurulmadım. Hep adamlar musallat oldu bana. Ben bir kez âşık oldum aslında, o da Suudi Arabistan sefiri Tevfik Hamza idi. Evlendik, sefire oldum. Ama şarkıcı olduğum için hükümeti istemedi, bizi ayırdı. O gerçekten adam gibi adamdı. Hayatımda ilk kez bir erkeğin omuzlarımdan bütün yükü alarak beni sevebileceğini onda gördüm” demişti.