Müziğin bağımsızlarını Radikal'de keşfet Babylon'da izle!

Müziğin bağımsızlarını Radikal'de keşfet Babylon'da izle!
Müziğin bağımsızlarını Radikal'de keşfet Babylon'da izle!

Selim Saraçoğlu, 25 Ocak Pazar günü Babylon sahnesinde.

2010 yılından beri Bant Mag. tarafından düzenlenen ve tamamen bağımsız müzisyenlerin katıldığı Demonation Festivali, 1890'ın katkılarıyla 24-25 Ocak tarihlerinde Babylon'da müzik severlerle buluşacak. Festivalde sahneye çıkacak 12 grubun müziğini dinleyebileceğiniz adresler burada...

2010 yılından beri Bant Mag. ekibi tarafından düzenlenen yerli bağımsız müzisyen ve grupların sahne aldığı Demonation Festivali, 24-25 Ocak’ta Babylon’da müzik severler ile buluşuyor. Bu yıl beşinci yaşını kutlayacak festival, düne bugüne ve yarına vurgusuyla sanata desteğini sürdüren 1890’ın katkılarıyla gerçekleşiyor. 

Demonation Festivali’nde müziklerinde hem elektronik hem de akustiğe yer veren “Astrofella”, ritmik davullar ve basları gitarlarla birleştiren “İki Direk Arası Temaşa”nın yanı sıra, Ethnique Punch, Can Güngör, İskeletor, Selim Saraçoğlu, Kalben, Can Kazaz, DJ No Frost, Peygamber Vitesi, Sycho Gast & Gramafonia, Mondul gibi isimler de müzik severlerle buluşuyor. 

Sanatçılar için müziklerini daha geniş kitlelere ve farklı mecralara ulaştırma misyonunu başarıyla yerine getiren Demonation Festivali’nde, herhangi bir plak şirketiyle bağı olmadan kendi üretimlerini sürdüren toplam 12 grup, müzisyen ve DJ sahne alacak.

SANATÇI BİLGİLERİ
Astrofellaİlk EP’sini Ocak ayında yayınlayacak olan Astrofella ikilisi, yüksek tempolu şarkılarında hem elektronik hem akustik enstrümanlara yer veriyor. Bugüne kadar İstanbul’daki çeşitli festivallerde sergiledikleri performanslar ile dikkat çeken Astrofella, İstanbul merkezli müzik oluşumu Partapart bünyesinden çıkan ekiplerden biri.
https://soundcloud.com/astrofella

Ethnique Punch2006’dan bu yana rap yapan Ethnique Punch, geride bıraktığımız yıllarda kendi imkanlarıyla yayınladığı albümleriyle epey dikkat çekti. Kendi beat’lerini hazırlayan bir MC olarak benzerlerinden ayrılan Ethnique Punch, son olarak Finlandiyalı prodüktör Mesak’ın albümünde bir şarkıda konuk MC olarak yer aldı.
https://soundcloud.com/ethnique-punch

Can GüngörSayısız müzisyen ve grupla birlikte çalıp, sayısız albümün prodüksiyonunu üstlenen Can Güngör, geçtiğimiz yıllarda sessiz sedasız sürdürdüğü solo projesi ile karşımıza çıktı. Etkileyici şarkı yazımı ve canlı performansıyla adını kısa sürede duyuran Güngör, Demonation Festivali’nin beşinci yılında açılış performansına imza atacak.
https://soundcloud.com/cancangungor

İskeletorTektosag ailesinin en genç üyelerinden biri olan İskeletor, geçtiğimiz ay da Boomarm Nation aracılığıyla iki parçalık bir kayıt yayınladı. Ağırlıklı olarak lo-fi ve psikedelik elektronik parçalar yapan İskeletor’un müziği sizi beklemediğiniz yerden vurma eğilimleri gösteriyor!
https://soundcloud.com/iskeletor
Selim Saraçoğlu
Selim Saraçoğlu’nun şarkılarında hem karanlık tınıları hem de heyecan yaratan anları bir arada duymak mümkün. Gitardaki hakimiyetinin yanı sıra kendine has şarkı söyleme tarzı ve müziği başka seviyelere taşıyan orkestrasıyla birlikte sahnede yaşaması eşsiz bir deneyim haline gelen Selim Saraçoğlu şarkıları, kimi zaman dinleyicinin içinden kimi zaman da bambaşka yerlerden seslenebiliyor.
https://soundcloud.com/selimsaracoglu

Kalben
Türkiye ’de gözle görülür bir şekilde sayısı artan yeni nesil ozanlardan belki de en dikkat çekicisi Kalben. Günlük hayattan konuları içten bir şekilde işlediği şarkılarıyla, dinleyicisiyle doğrudan ve samimi bir ilişki kurabilen Kalben, festivalin ikinci gününü sımsıcak bir performansla başlatacak!
https://soundcloud.com/kalbenben

Can Kazaz

En son dijital olarak yayınladığı Kesme Bardak isimli EP’siyle gündeme gelen Can Kazaz da son dönemin öne çıkan şarkı yazarlarından biri. Akustik şarkı yapılarıyla kendine has bir pop yapan Can Kazaz, eşlik edilesi, tekrar tekrar dinlenesi şarkılar yazıyor!
https://soundcloud.com/cankazaz

İki Direk Arası Temaşa

Üç eski dostun, senelerce hayata geçmeyi bekleyen projesi İki Direk Arası Temaşa ilk seslerini geçtiğimiz yıl çıkarmaya başladı. Ritmik davullar, yerinde duramayan baslar ve kirli gitarlar ile akıcı ve melodik bir müzik yapan İki Direk Arası Temaşa, Demonation Festivali’nin en yüksek tansiyonlu performanslarından biriyle Babylon sahnesinde olacak.
https://soundcloud.com/iki_direk_arasi_temasa

DJ No Frost
2001 yılında plak toplayarak DJ’liğe adım atan İzmir’li DJ No Frost, turntablism akımının Türkiye’deki az sayıdaki temsilcilerinden biri. Funk, hip-hop ve R&B gibi türlerden şarkılar duyabileceğiniz DJ No Frost’un setinde dans etmemek tek kelimeyle imkansız!
https://soundcloud.com/djnofrost
Peygamber Vitesi
Yoluna grup olarak başlayıp zaman içinde Kutay Soyocak’ın solo projesi halini alan Peygamber Vitesi, ikinci albümü Ulu’ yu bu yıl Müzik Hayvanı aracılığıyla yayınladı. Gitarların ön planda olduğu ilk albüme nazaran elektronik dokunuşların göze çarptığı Ulu ile müzikte yenilikleri aramaktan kaçınmadığını ispatlayan Peygamber Vitesi, bağımsız sahnenin en üretken isimlerinden biri olmayı sürdürecek gibi gözüküyor.
https://soundcloud.com/peygambervitesi
Sycho Gast & GramafoniaGeçtiğimiz yılı yayınladıkları sayısız EP ve albümle epey hareketli geçiren yerli hip hop kolektifi #musicislove’ın iki kurucu üyesi Sycho Gast ve Gramafonia, özel bir setle Demonation Festivali’nde performans sergileyecek. Özellikle yılın sonlarına doğru yayınladıkları derleme albüm Sound of Dopeness’ta yerli ve yabancı birçok ismi bir araya getirmeyi başaran #musicislove kolektifi önümüzdeki yıl yayınlanacak albümlerinin hazırlıklarını da sürdürüyor.
https://soundcloud.com/sychogastbeats
https://soundcloud.com/gramafonia

Mondual
IDM, glitch, noise, drum’n bass gibi janrlarda üretim yapan Mondual, Sair Sinan Kestelli ve Tuğrul V. Soylu’dan oluşuyor. Hipnotik müziklerinin yanı sıra Onur Kek tarafından yapılan canlı görselleri ile eşsiz bir deneyime dönüşen konserleriyle de adını sıklıkla duyabileceğiniz Mondual, Demonation Festivali katılımcılarını kısa süreliğine farklı bir evrene götürmeye hazırlanıyor.
https://soundcloud.com/mondual