Müziğin yürekli amatörleri sahneye!

Müziğin yürekli amatörleri sahneye!
Müziğin yürekli amatörleri sahneye!

Hürriyet gazetesi yazarı Sedat Ergin, müzisyen Durul Gence, diplomatlar Murat Sungar ve Burak Gürsel?den (soldan sağa) oluşan ?yürekli amatör? ekip bu akşam Cemal Reşit Rey?de sahnede olacak.

Biri müzisyen, biri gazeteci, ikisi diplomat dört arkadaş bu akşam bir arada olacak. Siyasi gündemi ele almak için değil, müzikal becerilerini seyirciyle paylaşmak için

İSTANBUL - Hürriyet gazetesi yazarı Sedat Ergin, eski büyükelçi ve Avrupa Birliği Genel Sekreteri Murat Sungar ve eski büyükelçi Burak Gürsel’in de aralarında bulunduğu gazeteci, mühendis ve diplomatlar ‘Yüreklendirme Konserleri Serisi’nin ilkiyle sahneye çıkıyor.
Farklı meslek gruplarından gelen ve müzikle amatör olarak ilgilenen insanlara profesyonel müzisyenlerle aynı sahneyi paylaşma imkânı sunmayı amaçlayan ‘Yüreklendirme Konserleri Serisi’nin ilki, bu akşam 20.00’de Cemal Reşit Rey’de.

Sanat özlemi dinsin diye...
Şef Gürer Aykal yönetimindeki İstanbul Sinfonietta’nın, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış himayesinde 9 Mayıs Avrupa Günü Etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği konserde altı sürpriz solist sahneye çıkıyor. Gecede ilk olarak İstanbul Sinfonietta, Mozart’ın ‘Re majör Divertimento’sunu seslendirecek. Ardından ODTÜ ’de Elektrik Mühendisliği Bölüm Başkanlığı, TÜBİTAK Bilim Kurulu Üyeliği ve Sabancı Üniversitesi Mühendislik Kurucu Dekanlığı yapan gecenin solistlerinden Prof. Kemal İnan ve İstanbul Borusan Filarmoni Orkestrası ve CRR Senfoni Orkestrası üyesi Aida Boydağ Bach’ın ‘İki Keman için Konçerto’sunu seslendirecek.
Konserin ikinci yarısında İstanbul Sinfonietta, eski büyükelçi ve Avrupa Birliği Genel Sekreteri Murat Sungar’ın ‘Pop Sinfonietta’sını piyanoda Murat Sungar, gitarda eski büyükelçi Burak Gürsel, bas gitarda gazeteci Sedat Ergin ve davulda Durul Gence ile birlikte seslendirecek. Bu özel konser aynı zamanda Murat Sungar’ın üç bölümden oluşan pop- caz tarzındaki bestesinin ilk seslendirilişi olacak.
Konserin adındaki ‘Yüreklendirme’ tesadüfen seçilmemiş. Durul Gence konsepti “İçinde bir sanat özlemi kalmış, çeşitli yaşlarda yetişkinler var. 40 yaşında da 50 yaşında da, istedikleri sanatı icra etmeye başlayabilirler. İçlerinde kalmamalı” sözleriyle özetliyor.

Ünlü gönüllüler...
Yüreklendirenler arasında başka tanınmış isimler de var. Televizyon haberciliğinin duayenlerinden Mehmet Ali Birand da gönüllü olup amatör bir ruhla konserin tanıtımını yürütme görevini üstlenmiş.
Ünlü caz müzisyeni Emin Fındık-oğlu da orkestrasyon ve notasyon konusunda destek oluyor, grubun müzik direktörlüğünü yapıyor. İstanbul Sinfonietta Yüreklendirme Konseri biletleri, Biletix satış noktaları ve İKSV gişesinde satın alınabilir. (Kültür Sanat)


  ETİKETLER:

  TÜBİTAK

  ,

  ODTÜ

  ,

  caz