Müzikte Adanalı dayanışması

Adanalı dayanışması herhalde böyle olur. Adanalı müzisyenler Feridun Düzağaç, Haluk Levent, Kurtuluş, Yaşar ve Murat Göğebakan 'Aynı Mahallenin Çocukları' adlı albümde, arkadaşları Serhan Kelleözü için bir araya geldi.

İSTANBUL - Adanalı dayanışması herhalde böyle olur. Adanalı müzisyenler Feridun Düzağaç, Haluk Levent, Kurtuluş, Yaşar ve Murat Göğebakan 'Aynı Mahallenin Çocukları' adlı albümde, arkadaşları Serhan Kelleözü için bir araya geldi.
Kuşkusuz grup üyelerinin çocuklukları aynı mahallede, aynı sokakta geçmedi. Ama hepsinin ortak özelliği Adana'da yaşamış olmaları. 'Aynı Mahallenin Çocukları' albümünde Grup Merdiven'in kurucularından Serhan Kelleözü'nün bir zamanlar söylediği şarkıları bu sefer Feridun Düzağaç, Haluk Levent, Kurtuluş, Yaşar ve Murat Göğebakan seslendiriyor.
MVS Yapım etiketiyle çıkan albümde Feridun Düzağaç 'Hasretler Ayrılıkla Başlar', 'Minor Şarkı'; Yaşar 'Ara Beni Yar', 'Divane'; Haluk Levent 'Sormalı'; Murat Göğebakan, 'Ağlamazdım Anam', 'Bebeğim'; Kurtuluş 'Bazen Sorardım', 'Sevgi Üşümez' şarkılarını seslendiriyor. Neredeyse bütün kumsalların marşı haline gelen 'Akdeniz Akşamları'nı ise hepsi bir arada söylüyor. (Kültür Sanat)