Müzisyenden al haberi

Artık ekonomik kriz konser iptal ettirme mevzuunda yalnız değil. Amerika'ya düzenlenen terör saldırıları sonrası Amerika'da yaşayan pek çok grup, Amerika dışında verecekleri konserleri iptal etti.

İSTANBUL - Artık ekonomik kriz konser iptal ettirme mevzuunda yalnız değil. Amerika'ya düzenlenen terör saldırıları sonrası Amerika'da yaşayan pek çok grup, Amerika dışında verecekleri konserleri iptal etti. Konserlerini iptal eden grupların gerekçeleri ortak: Amerika'nın olası bir karşı saldırısında aile ve yakınlarının yanında olamamak. Anlayacağınız, müzisyenler yakın zamanda uzun sürecek bir savaş çıkacağından emin.
Tabii bu durumdan Türkiye de payına düşeni aldı: Dying Fetus, Nortwist, Tied &Tickled Trio ve Red Snappers konserleri iptal edildi. Marmara Üniversitesi Rock Kulübü'nün death metal şöleninde 30 Eylül'de Sold Out'ta sahneye çıkması planlanan Amerikalı metal grubu Dying Fetus, konserini iptal etti. Grup, İstanbul'un da yer aldığı Avrupa turnesini toptan iptal etme kararı aldı.
Terör saldırıları sonucunda iptal edilen tek konser Dying Fetus değil. Metalciler gibi Babylon'daki Alman Modern Müzik Günleri'nin takipçileri de sezonu hüsranla açıyor. 2 Ekim'deki Notwist'le 3 Ekim'deki Tied & Tickled Trio konserleri de ne yazık ki gerçekleşemeyecek.
Amerika'da yaşayan her iki grup da, ABD'nin Afganistan'a düzenleyeceği olası bir saldırıda, Amerika'da aile ve yakınlarının yanında olamamaktan korktukları için İstanbul'a gelmiyor. Şayet herhangi bir saldırı olursa uçuşların iptal edileceği ve Amerika'ya dönemeyeceklerini belirten Notwist ve Tied&Tickled Trio üyeleri, böyle bir durumda olmaları gereken en iyi yerin evleri olduğuna karar verip konserlerini iptal etti.
26-27 Ekim'de yine Babylon'da konser vereceği açıklanan Red Snappers grubu da aynı sebepten ötürü İstanbul'a gelmeme kararı aldı. (Kültür Sanat)