Naim Dilmener'le şarkılarla Türk pop tarihi

Naim Dilmener'le şarkılarla Türk pop tarihi
Naim Dilmener'le şarkılarla Türk pop tarihi
Haz ve eleştiriyi yan yana getiren online kültür sanat gazetesi sanatatak.com'un IWSA işbirliğiyle gerçekleştirdiği sessions@IWSAetkinlikleri 17 Aralık'ta Naim Dilmener'in 'Şarkılarla Türkiye Pop Tarihi' etkinliğiyle devam ediyor.

Mey/Diageo Türkiye tarafından, Türkiye’de son yıllarda hızla gelişen turizm ve gastronomi sektöründe eğitimli eleman açığını kapatmak amacıyla kurulan International Wine and Spirits Academy’de (IWSA) gerçekleşecek sanatatak sessions’lar sinema, müzik, mimari, edebiyat, çağdaş sanat, tiyatro gibi sanatatak.com’un yayın yaptığı farklı alanlarda ücretsiz gerçekleşiyor. Geçtiğimiz yıl başlayan sanatatak sessions@IWSA ikinci sezonu, 23 Kasım’da mimar Cem Sorguç ‘un sanatatak yazarı Yağmur Yıldırım söyleşisiyle başladı. 17 Aralık Perşembe günü saat 19.00’da Naim Dilmener’in ‘Şarkılarla Türkiye Pop Tarihi’ session’ıyla devam ediyor.

IWSA’nın Şişli’deki merkezinde gerçekleştirilecek etkinlikte Naim Dilmener, hem yakın toplumsal tarihimizin tanığı pop şarkıları çalacak hem de katılımcıların sorularını yanıtlayıp yorumlarını dinleyecek. İlham Gencer’den Ayten Alpman’a, Erol Büyükburç’tan Ajda Pekkan’a, Moğollar’dan Mazhar Fuat Özkan’a, Tarkan’dan Hande Yener’e kadar dinleyeceğimiz şarkılar bir zamanların ruhunu yakalamamıza olanak tanıdığı kadar günün ruhunu daha iyi koklamamızı sağlayacak.

İlk sezonunda Vivet Kanetti, Han Tümertekin, Ayşegül Sönmez gibi isimleri ağırlayan sanatatak sessions@IWSA, yeni sezonunda da Alin Taşçıyan, Naim Dilmener, Vivet Kanetti, Ali Şimşek gibi alanında yetkin yazar ve eleştirmenlerin sessionlarına sahne olacak. Bilgi için sanatatak@gmail.com