Nastassja Kinski cami gezdi pazara gitti!

Nastassja Kinski cami gezdi pazara gitti!
Nastassja Kinski cami gezdi pazara gitti!
5. Malatya Film Festivali'nin onur konuğu olan 'Tess ve 'Paris Teksas' filmlerinin unutulmaz oyuncusu Nastassja Kinski, dün 1124 yılında yapılan Ulu Camii'yi ziyaret etti, Şire Pazarı'nda kayısı döneri kesti.

Malatya Valiliği’nin koordinasyonunda düzenlenen 5. Malatya Uluslararası Film Festivali'nin onur konuğu Nastassja Kinski, dün Malatya’yı gezdi! Bir önceki gün düzenlenen basın toplantısında camilerden çok etkilendiğini söyleyen Kinski, Malatya’da Battalgazi ilçesinde Anadolu Selçuklu Sultanı 1. Alaeddin Keykubad tarafından 1224 yılında yaptırılan Ulu Cami’yi ziyaret etti. Camilerin kendisi için ayrı bir yeri olduğunu ve camilerde iç dünyasına yolculuğa çıktığını belirten sanatçı her gittiği yerde camii ziyareti yaptığını, burada da bu hazzı yaşamak istediğini ifade etti. 

Camii ziyaretinin ardından Şire Pazarı'na giden Kinski, orada da kayısı ve kayısı çeşitleri hakkında bilgi aldı. Kayısının bu kadar çok çeşidinin olmasına şaşıran sanatçı, kayısı dönerini kendisi keserek festival ekibine ikram etti.
Nastassja Kinski, Malatya’ya özel yöresel tatları tatmak içinse Malatya Mutfağı'na gitti. Vejetaryen olduğu için kiraz yaprağı sarması yiyen oyuncu yemeğin tarifini de almayı ihmal etmedi.

KINSKI: 'KELEBEĞİN RÜYASI'NDAN ETKİLENDİM 

'Tess' ve 'Paris Teksas' filmlerinin unutulmaz oyuncusu Nastassja Kinski, sinema kariyerina 12 yaşında başladı. 70’in üzerinde filme imza atan ünlü yıldız, Malatya'da önceki gün düzenlediği basın toplantısına Türk sinemasının 100. yılını kutlayarak başlamıştı. Türk sinemasını çok iyi tanımadığını belirten Kinski, 'Kelebeğin Rüyası’nı izlediğini ve etkilendiğini söyledi. Teklif gelmesi halinde Türk bir yönetmenle de çalışabileceğini ifade eden ünlü oyuncu 80’li yıllardan sonra kariyerindeki düşüş ile ilgili “Hayat asla aynı şartlarda devam etmiyor” dedi. İşini hala çok sevdiğini de söyleyen Kinski, önümüzdeki dönemde birinde yönetmen, diğerinde oyuncu olarak iki projesi olduğunu sözlerine ekledi.

İstanbul’a her geldiğinde camilerin kendini büyülediğini, Malatya’nın da tarihi camilerini görmeyi çok arzu ettiğini söyleyen Nastassja Kinski, 27 Kasım akşamı Malatya Kültür Merkezi’nde düzenlenecek festival kapanış töreninde onur ödülü alacak.