Ne konserdi ama...

Ne konserdi ama...
Ne konserdi ama...

FOTOĞRAFLAR: MUHSİN AKGÜN

Dün gece Volkswagen Arena'da sahneye çıkan Jack White, binlerce Türkiyeli hayranına unutulmaz bir konser deneyimi yaşattı. 'Seven Nation Army', 'Fell in Love With A Girl' ve 'Icky Thump' gibi hitlerini art arda sıralayan Jack White, enerjik sahne performansıyla da günümüzün en yetenekli gitaristlerinden biri olduğu cümle aleme bir kez daha kanıtladı. Kali Pro ise Radikal okurları için özel bir konser videosu hazırladı...

İçinde bulunduğumuz yüzyılın en yetenekli müzisyenlerinden Jack White, 7 Kasım Cuma akşamı “Babylon Presents” konser serisi kapsamında Garanti Bankası ana sponsorluğunda Volkswagen Arena’da ilk Türkiye konserini binlerce izleyicinin katılımıyla gerçekleştirdi. Sanatçı, konserindeki bir şarkıyı yakın zamanda hayatını kaybeden klavyecisi Isaiah Ikey Owens’a adayarak “Eminim Türkiye’ye gelmekten çok mutlu olurdu” dedi.

KALİ PRO’NUN RADİKAL OKURLARI İÇİN HAZIRLADIĞI JACK WHITE KONSER VİDEOSU...

Konser haberi duyulduğundan bu yana sevenlerinin heyecanla beklediği Jack White, İstanbul’da gerçekleştirdiği konserinde son albümü “Lazaretto”nun yanı sıra kurucusu olduğu efsanevi “The White Stripes” grubundan şarkılar da seslendirdi. Jack White denildiğinde ilk akla gelen parçalardan “Seven Nation Army”, “Fell in Love With A Girl” ve “Icky Thump” gibi hitler hayranları tarafından hep bir ağızdan söylendi. Dünyanın en yetenekli gitaristlerinden biri olarak gösterilen Jack White bu yeteneğini İstanbul konserinde de konuşturarak izleyicilere olağanüstü bir konser tecrübesi yaşattı.


FOTOĞRAF: MUHSİN AKGÜN
Jack White’ın Avrupa turnesinin ilk ayağı İstanbul konserine Şebnem Ferah, Demir Demirkan, Duman, Gonca Vuslateri, Bartu Küçükçağlayan, Sertab Erener gibi ünlü simalar ve müzisyenler de katıldı.


Jack White hakkında
1999 yılında The White Stripes ile birlikte hayatımıza giren White, Meg White ile birlikte, Fell in Love with a Girl, Seven Nation Army, Jack, Icky Thumb gibi hitlere ve pek çok başarılı albüme imza attı. İlk solo albüm çalışması Blunderbuss’ı 2012’de yayınlayan Jack White, The White Stripes’ın yanı sıra The Raconteurs ve The Dead Weather gibi gruplarını da kurdu, Danger Mouse, Daniele Luppi ve Norah Jones işbirliğiyle Rome adlı albümdeki üç şarkıya da vokal yaptı. Rolling Stone tarafından gelmiş geçmiş en iyi gitaristlerden biri olarak gösterildi. Robert Plant’in kendisi ile albüm kaydetmek istediğini açıklamasıyla, 21. yüzyılın en yetenekli ve üretken isimlerinin başında geldiğini kanıtladı. Son olarak geçtiğimiz aylarda son yirmi yılın en çok satan plağı rekorunu elde eden White, ikinci albümü Lazaretto’yu kendi plak şirketi Third Man Records üzerinden XL Recordings ve Columbia Records işbirliği ile yayımladı.