Neil Young, 15 Temmuz'da İstanbul'da

Neil Young, 15 Temmuz'da İstanbul'da
Neil Young, 15 Temmuz'da İstanbul'da
İstanbul Kültür Sanat Vakfı, müzikseverlerin yıllardır merakla beklediği, efsane bir ismi ağırlayacak. Kanadalı müzisyen Neil Young, İstanbul'daki ilk konserini Crazy Horse topluluğuyla 15 Temmuz akşamı KüçükÇiftlik Park'ta verecek.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı, Vodafone Red sponsorluğunda, müzikseverlerin yıllardır merakla beklediği, efsane bir ismi ağırlayacak. Rock müziğinin büyük ismi, unutulmaz şarkıların sahibi Kanadalı müzisyen Neil Young, İstanbul’daki ilk konserini Crazy Horse topluluğuyla 15 Temmuz akşamı KüçükÇiftlik Park’ta verecek.
İlk solo albümünü yayımladığı 1968 yılından bu yana birçok müzisyenin ilham kaynağı olan Neil Young, güncel müzik tarihinin en büyük isimlerinden. Bu ay içerisinde Carnegie Hall’da dört gece üst üste solo konserler veren Neil Young’ın hayranları salonu dört gece de tıklım tıklım doldurdu.
1970’lerden günümüze toplam 50 albüm yayımlayan Neil Young, kariyeri boyunca muhalif, barış yanlısı ve çevreci tutumundan ödün vermedi. Aktivistlerin marşı haline gelen “Rockin' In The Free World” ve “Living With War” şarkılarının sahibi Neil Young, Live Aid ve Live 8 konserlerinde sunduğu etkileyici performanslarla da hafızalara kazındı. Tüm zamanların en iyi albümleri listelerinden düşmeyen, 1972 yapımı Harvest’in yaratıcısı Neil Young’ın bu albümdeki şarkılarından “Heart of Gold” rock tarihinin en güzel çalışmalarından biri olarak kabul ediliyor.
Neil Young’ın Crazy Horse ile birlikte kaydettiği, 2013 yılında yayımlanan albümü Psychedelic Pill de “En İyi Rock Albümü” dalında Grammy’ye aday oldu. 21 Ocak Salı gecesi Merit Ödülü’yle onurlandırılan Neil Young’un son albümü A Letter Home, müzikseverlerle Mart ayında buluşacak.
Biletler 1 Şubat Cumartesi günü satışa çıkıyor.


  ETİKETLER:

  Vodafone

  ,

  İstanbul

  ,

  Aday

  ,

  sanat

  ,

  Rock

  ,

  Müzik

  ,

  Gece

  ,

  Gold

  ,

  kültür

  ,

  Güncel