Neydi acaba o iki kelime?

'Europen Tour 2001' kapsamında
İstanbul'a gelen ünlü 'heavy metal' grubu Megadeth, önceki akşam fanatik hayranlarına sıkı bir müzik ziyafeti çekti.
Haber: TÜMAY YAZICI / Arşivi

İSTANBUL - 'Europen Tour 2001' kapsamında
İstanbul'a gelen ünlü 'heavy metal' grubu Megadeth, önceki akşam fanatik hayranlarına sıkı bir müzik ziyafeti çekti. Konserin başlamasına saatler kala grubu dinlemeye gelen binlerce kişi, Maslak Venue'nun önünde kuyruklar oluşturmuştu. Girişte yaşanan karmaşa, bodyguard'ların tutumu organizasyonun 'kötü' yanları olarak aklımızda kaldı. Bilet fiyatını pahalı bulan Megadeth'çiler de dışarıdan, sahnenin göründüğü bir yerden konseri izlemeyi yeğledi.
Maslak Venue'nun açık havası, gündüz yağan yağmur nedeniyle çamura teslim olmuştu. Neyse ki Megadeth'in sahneye çıkmasına az bir zaman kala dolunay kendisini gösterdi. Ve Megadeth, yalnızca beş dakikalık bir gecikme ile sahnedeki yerini aldı. Dave Mustaine (vokal, gitar), David Ellefson (gitar), Al Pitrelli (gitar) ve Jimmy De Grasso'dan kurulu grup, iki saat sahnede kaldı.
Başta Mustaine olmak üzere grup üyeleri mevcut sistemin pisliğine, siyasi ahlaksızlığın sebep olduğu savaşlara, kalplerini kıranlara şarkılarıyla nefretlerini kustu. Tabii onlara eşlik eden, yıllardır yolundan dönmeyen, konser boyunca kafalarını sallayan sadık hayranlarıyla birlikte.
Alçakgönüllü tavırlarıyla dikkat çeken Megadeth üyelerinin seyirciyle arasında kurduğu iletişim görülmeye değerdi. Konser bittikten sonra iki kez sahneye yeniden çağrılan Megadeth'ten Mustaine'in öğrendiği iki Türkçe kelimeyi de hayranlarıyla paylaştı. Ancak biz bu paylaşımı burada ne yazık ki anamayacağız. Sevgi sözcükleri olmadığını bilin yeter!
Mustaine ve Megadeth'ten söz aldık: tekrar gelecekler. O zaman, bu konseri kaçıranlar o iki kelimenin ne oldugunu ögrenir!