Nice Mutlu Yaşlara Ömür Bozkurt

Nice Mutlu Yaşlara Ömür Bozkurt
Nice Mutlu Yaşlara Ömür Bozkurt
Eski ve yeni İKSV'liler Ömür Bozkurt'un doğum gününde toplandı
Haber: MÜGE AKGÜN / Arşivi

Kuruluşundan bu yana İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nda çalışanların hemen hepsi vakıfla özdeşleşir. Tabii bunda Vakfın Kurucu Başkanı Nejat Eczacıbaşı’nın yerleştirdiği Şakir Eczacıbaşı ve Bülent Eczacıbaşı’nın sürdürdüğü anlayışın payı büyük. Görevleri devam etse de ayrılsalar da onlar İKSV’nın her daim bir üyesidir. Melih Fereli, Nilgün Mirze, Dikmen Gürün, Hülya Uçansu, Ömür Bozkurt, Görgün Taner, Yeşim Gürer, Zeliha Kaya, İdil Kartal, Ayşe Bulutgil gibi liste uzar gider.

Ve bu ekibin birlikteliği de kolay kolay bozulmaz. Dün akşam üstü de İKSV’nin eski Genel Müdür Yardımcısı Ömür Bozkurt’un Yeni Lokanta’da yakın arkadaşlarına verdiği doğum günü partisinde de ekip bir araya geldi.

Ömür Bozkurt 20 yıla yakın bir süre İKSV’nın sponsor yönetmenliğini üstlendi. Dünyaca ünlü müzik ve dans topluluklarını, tiyatro oyunlarını, filmleri onun bulduğu, ikna ettiği sponsorlar sayesinde izledik.

Ömür Bozkurt, geçtiğimiz yıllarda yerini bu tempodan yoruldum diyerek bayrağı kendinden sonra gelenlere devretmişti. Ama onun inandığı projelere destek vermeyi bırakması tabii ki kolay değil. Şimdi yine İKSV’nin bünyesinde öncülük ettiği Barış İçin Müzik Vakfı’na destek çalışmalarını sürdürüyor.

Sivil toplum örgütlerinde çalışan kadınların enerjisi kolay kolay bitmez. Ömür Bozkurt’un da daha uzun yıllar ve heyecan verici projelere imza atacağından eminim...