Nil'in Kelebekleri uçuyor!

Nil'in Kelebekleri uçuyor!
Nil'in Kelebekleri uçuyor!
Nil Karaİbrahimgil, gazete yazılarını topladığı kitabı için hayranlarıyla buluşuyor

İSTANBUL - Nil Karaibrahimgil, 2004’ten bu yana Hürriyet -Kelebek’teki köşe yazılarını bir araya getirdiği kitabı 'Nil’in Kelebekleri'nin ilk imza günü için D&R Kanyon’da sevenleri ile biraraya geliyor. 26 Şubat'ta at 16:00’da D&R Kanyon’da düzenlenecek imza gününde hayranları Nil Karaibrahimgil ile sohbet etme imkanı da bulacaklar.

D&R'da kırkı aşkın öyküsü kısa filmlere konu olan, animasyondan bağımsız sinemaya ve televizyona değin uzanan farklı işleri ile de dikkat çeken Etgar Keret, 26 Şubat saat 16.00’da Maçka G-Mall’da, Ahmet Ümit, Sokağın Zula’sı adlı yeni şiir kitabının imza günü için 27 Şubat saat 17:00’de Forum İstanbul'da okuyucularıyla buluşacak.,

NİL KARAİBRAHİMGİL KİMDİR?

1976 yılında Ankara ’da doğdu. 1998 yılında part-time olarak Reklamevi’nde reklam yazarı olarak çalıştı. 2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Hüner Margarin ve First Duo reklamlarıyla Kristal Elma Ödülü’nü aldı. Turkcell Hazırkart ‘ben özgürüm’ , Bellona ‘bellonayla’ , Algida ‘aşkımla erir misin?’ , Orkid ‘ çocuk da yaparım kariyer de ‘ jinglelarını yaptı. İlk albümü 2002 yılında Nil Dünyası ismiyle, 2. albümü 2004 yılında Nil Fm ismiyle ve bir sonraki albümü 2006 yılında Tek Taşımı Kendim Aldım ismiyle yayınlandı. Nil ayrıca Organize İşler filminin jenerik müziğini yaptı. Nil Karaibrahimgil ayrıca Hürriyet’in eki Kelebek’te köşe yazıları yazmaktadır.