N'olmuş yani sarışınsam?

Elle Woods, hayattaki tüm 'en'lere sahip biriydi. O, kampüsün en alımlı, popüler ve başarılı öğrencisiydi. Kızlar kulübünün başkanıydı.

İSTANBUL - Elle Woods, hayattaki tüm 'en'lere sahip biriydi. O, kampüsün en alımlı, popüler ve başarılı öğrencisiydi. Kızlar kulübünün başkanıydı. Ricky Martin'in klibinde bile rol almıştı. Kalbinde sadece sevgilisi, aynı zamanda da kampüsün en yakışıklısı olan Warner'a yer vardı.
Ancak Warner ona günün birinde politik geleceği için yeterince saygın gözükmediğini ve çok sarışın olduğunu söyleyince Elle hayatında ciddi bir karar aldı; seçkin insanların okulu olan Harvard'da hukuk öğrenimi görecekti! Tıpkı sevgilisi gibi.
Konusuyla sarışınlara yönelik olumsuz düşünceleri eleştiren 'Bu Nasıl Sarışın' (Legally Blonde), Robert Luketic'in ilk yönetmenlik denemesi. Başrollerini Reese Witherspoon, Luke Wilson Matthew Davis ve Selma Blair'in üstlendiği yapım, sarışınları da tiye alırken okların esas hedefine, önyargılıları koyuyor.
Filmin senaryosu Karen McCullah Lutz ve Kirsten Smith imzası taşıyor. Yapımcı Marc Platt, senaryoyu kendisi de sarışın bir avukat olan Amanda Brown'dan aldığı zaman, böylesi bir hikâyenin sarışınlara yönelik antropolojik bir çalışma niteliği taşıdığını düşünmüş:
"Çok akıllıca, çok seksi ve bir o kadar da komik olması hikâyeyi güçlü kılıyor. Sanki tüm dünya Elle'ye bakıyor. Onda tüm gördükleri ise sarışın ve güzel olması. Elle ise bunu kafasına takmıyor. Onun için hayat ve yaşamak harika şeyler. O gerçek bir kahraman." (Kültür Sanat)