Notalar çocuklar için dile geliyor

Notalar çocuklar için dile geliyor
Notalar çocuklar için dile geliyor
Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası'nın bugün ve 23 Nisan'da sahneleyeceği 'Notalar Müzikali' çocuklara bireyin önemini ve farklılıkların kıymetini müzikle anlatacak...

Türkiye ’nin ilk ulusal çocuk senfoni orkestrası Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri kapsamında, ‘Notalar Müzikali’ projesi ile İstanbul ve Edirne’de sahne alacak. Toplumu oluşturan her farklı bireyin bir bütünü oluşturmasının önemini ve anlamını eğlenceli bir dille anlatan müzikal, oyuncu Serhan Arslan’ın sunumuyla bugün Edirne’de, 23 Nisan’da ise İstanbul’da her yaştan müzikseveri ağırlayacak.
2006’da Doğuş Grubu bünyesinde kurulan ve Türkiye’deki çeşitli konservatuvarların 11-18 yaş grubu öğrencilerinden oluşan Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası’nın sahneleyeceği ‘Notalar Müzikali’nin metin yazarlığını, DÇSO’nun psikolojik danışmanlığını da üstlenen Dr. Erdal Atabek yaptı. Müzikal farklılıkların bir araya gelmesiyle oluşan bütünün anlam ve önemi notalar aracılığıyla vurgulanıyor. Şefliğini ve Genel Müzik Direktörlüğünü Rengim Gökmen’in müzikalde yedi notanın, yedi farklı orkestra mensubu tarafından canlandıracağı skeçler yer alıyor. Müzikalde Sergei Prokofiev’in Romeo Juliet’inden, Ludwig Van Beethoven 9. Senfonisi’nin 4. Bölümüne birçok eser seslendirilecek.
22 Nisan’da Edirne Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi Prof. Dr. Enver Duran Salonu’nda, 23 Nisan’da ise TİM Maslak Show Center’da izlenebilir.