Nublu'da hafta sonu OhOhOh's...

Nublu'da hafta sonu OhOhOh's...
Nublu'da hafta sonu OhOhOh's...
Yeni sezonda Taksim Sıraserviler No: 55'teki yeni adresine taşınan İlhan Erşahin'in prestijli müzik kulübü Nublu, hafta sonu iki eğlenceli grubu ağırlıyor: Cuma gecesi Kollektif İstanbul, cumartesi gecesi ise The OhOhOh's Starring: The Orchestra.

KOLLEKTİF İSTANBUL
28 Kasım Cuma
İstanbul’un tartışmasız en popüler Balkan partilerinin yaratıcıları, Avrupa ’da en sık turlayan gruplardan KOLEKTIF ISTANBUL, kendi şehirlerindeki izleyicileriyle hasret gidermek üzere 28 Kasım Cuma gecesi Nublu İstanbul’da olacak.
Anadolu ve Balkan müziğini farklı bir perspektifle harmanladıkları zengin repertuarlarını kendilerine has stilleriyle, funk ve cazla buluşturan grubun konserlerinde (izleyenlerin kendi ifadeleriyle) “Çaldıkça zıvanadan çıkılacak, zıvanadan çıktıkça güzelleşilecek…”
Farklı dönemlerde farklı müzisyenlerin bir araya gelmesiyle zenginleşerek bugünkü halini alan Kolektif İstanbul, doğaçlama dendiğinde ilk akla gelen isimlerden. Sahnede yarattıkları enerji ve coşkunun en önemli sebeplerinden birisi enstrümanların canlılığıyla bütünleşen bu doğaçlama müzik yapılarıdır.
Bugünlerde hummalı bir stüdyo sürecinde olan grubun 2014 bitmeden takipçilerini sevindirecek sürprizlere hazırlandığını da belirtelim.
Biletler 25 TL

GOLDNIGHTS SUNAR: THE OHOHOH’S STARRING: THE OHCESTRA
29 Kasım Cumartesi gecesi Nublu İstanbul’u coşturacak ‘The Ohchestra’, elektronik ikili The OhOhOhs’un en yeni proje uzantısı. Yıllardır Avrupa sahnelerinde eklektik vizyonlarını ve elektronik klüp müziği yorumlarını canlı sahnelerde sunan Florian Wäldele ve Florian Dressler, canlı materyallerinin tekrardan yapılandırılması sırasında artık iki çift el ve ayağın yetersiz kaldığını farkederek bu makina müziğini canlı sahneye taşıyıp farklı müzisyenlerle birliği yaparak ufak bir oda orkestrası kurmaya karar verdi.
The Ohchestra, Florian Wäldele (Keyboard/Davul), Florian Dressler (Vurmalı/Davul), Layonne Cherimoya (Vokal), DaddiBahmani (Davul/Vurmalı) ve Christoph Rücker’den (Bas/Kontrabas) oluşuyor.
Biletler 35 TL.

Nublu İstanbul: Sıraselviler No:55/ Taksim
instagram: @nubluistanbul
facebook: https://www.facebook.com/nubluistanbul