Nuri İyem Resim Ödülü 10. yılında

Nuri İyem Resim Ödülü 10. yılında
Nuri İyem Resim Ödülü 10. yılında
Sanat dünyasının istikrarlı ve önemli ödüllerinden Nuri İyem Resim Ödülü, bu yıl onuncu kez düzenleniyor. Ödüle başvuru koşulları açıklandı.

Nuri İyem adına 2006 yılından bu yana gerçekleştirilen “Nuri İyem Resim Ödülü” Resim Yarışması bu yıl onuncu kez düzenleniyor. Genç sanatçıların kendini göstermesine önemli bir fırsat sunan yarışma, Türkiye 'deki az sayıda sanatçılara yönelik  sanat ödüllerinden biri. Kazanan sanatçı, 10 bin TL para ödülü ve Evin Sanat Galerisi'nde kişisel sergi açma fırsatının da sahibi olacak.

Yarışmaya katılmak isteyen 18 yaşını doldurmuş, T.C. vatandaşı ressamların; www.evin-art.com adresinden veya Evin Sanat Galerisi’nden temin edebilecekleri katılım formlarıyla birlikte eserlerini, 08.05.2015 tarihinde saat 10:00’da başlamak üzere 10.05.2015, saat 19.00’a kadar Evin Sanat Galerisi’ne teslim etmeleri gerekiyor.

Ödülün bu yılki seçici kurulunda Cansen Ercan, Memet Güreli, Ümit İyem, Prof. Dr. Erhan Karaesmen, Temür Köran, İrfan Önürmen, Burcu Pelvanoğlu, Ali Şimşek ve Emre Zeytinoğlu yer alıyorlar.

Seçici Kurul tarafından ödüle layık görülen sanatçıya 10.000 TL para ödülünün yanısıra “Nuri İyem Resim Ödülü” nü simgeleyen, Prof. Rahmi Aksungur tarafından özel olarak üretilen bronz “heykel” verilecek. Ayrıca ödül alan sanatçı, Lebriz.com sanatçı katalogları bölümünde iki yıl süreyle online katalog hakkı kazanacak.

 “Nuri İyem Resim Ödülü”nü alan ve Seçici Kurul tarafından sergilenmeye değer bulunan resimler, Evin Sanat Galerisi’nde 2 Haziran 2015 tarihinde düzenlenecek ödül töreninin ardından, 2 - 16 Haziran 2015 tarihleri arasında sergilenecek ve hazırlanacak kapsamlı katalogda bir araya getirilecek.