Nâzım'dan Hayyam'a 'Başka Türlü Bir Şey'

Nâzım'dan Hayyam'a 'Başka Türlü Bir Şey'
Nâzım'dan Hayyam'a 'Başka Türlü Bir Şey'
Son dönemin dikkat çeken şarkı yazarı ve yorumcularından Şenay Lambaoğlu, üçüncü albümü 'Başka Türlü Bir Şey'de Can Yücel'den Nazım Hikmet'e, Ömer Hayyam'dan Füruğ Ferruhzad'a büyük ozanların eserlerini yorumluyor. Lambaoğlu, "Nelerle çoğaldıysam onlarla yoğrulmuş bir albüm bu" diyor.

Şarkı yazarı ve yorumcu kimliği ile tanıdığımız, caz müziğinin en özgün seslerinden Şenay Lambaoğlu, yeni albümü ‘Başka Türlü Bir Şey’le müzikseverlerle buluşuyor. Üçüncü albümü ‘Başka Türlü Bir Şey’de Şenay Lambaoğlu; ‘Farketmeden’, ‘Seni Düşünmek’, ‘Sensiz Olmaz’ gibi efsane şarkıları yorumluyor. Can Yücel’den Nazım Hikmet’e, Ömer Hayyam’dan Füruğ Ferruhzad’a büyük ozanların eserleri Şenay Lambaoğlu’nun duru sesi, güçlü yorumuyla yeniden hayat buluyor.

NELERLE ÇOĞALDIYSAM ONLARLA YOĞRULMUŞ BİR ALBÜM

Bir saygı albümü olarak da değerlendirilebilecek ‘Başka Türlü Birşey’ için Şenay Lambaoğlu, “Bugüne dek kimlerden beslendiysem, nelerle çoğaldıysam onlarla yoğrulmuş bir albüm oldu. İyi müziğin peşinden gittik. Şiirlerin anlamına hizmet eden; çok değerli besteci, söz yazarı ve müzisyenlerin üretimleriyle beslenerek büyüyen bir çalışma bu” diyor.

Sony Music etiketiyle yayımlanan albümün prodüktörü ve aranjörü Can Çankaya. Elektro gitarda Volkan Polat, akustik gitar ve banjoda Selim Saraçoğlu, kontrbasta Kağan Yıldız, davulda Berke Özgümüş’ün olduğu albümde; ‘Yolum Yok’ ve ‘Uçurtma’ şarkılarında perküsyonda Okay Temiz imzası yer alıyor. ‘Yine Yolum Yok’ adlı şarkıda kabak kemane Cafer Nazlıbaş ve santurda Amir Humayounfard bulunuyor.
İlk klip ise, albüme de adını veren çıkış şarkısı ‘Başka Türlü Bir Şey’e çekildi. Dağhan İş yönetmenliğinde tek plan çekilen klibin mekanı Kısırkaya oldu. Ruhuyla, anlatım diliyle güçlü bir ifadesi olan klip, Youtube’ta ve tüm müzik kanallarında yayında!