Oasis 'sertleşecek'

İngiltere'nin 'küfürbaz' rock topluluğu Oasis cephesinde sevindirici gelişmeler var.

İSTANBUL - İngiltere'nin 'küfürbaz' rock topluluğu Oasis cephesinde sevindirici gelişmeler var. Grup, yıl sonuna doğru yeni single'larını piyasaya sürecek. Albüm de 2002 ilkbaharında! Gallagher kardeşlerden Noel, geçenlerde verdiği bir röportajda dinleyicilerine yeni albüm müjdesini verdi.
Adı yok ama besteler hazır!
Grup adı sanı belli olmayan yeni albümlerini,
önümüzdeki ilkbaharda piyasaya sürmeyi umuyor. Noel, bu çalışmanın 'Definitely Maybe'den bu yana yaptıkları en sıkı rock albümü olacağını iddia ediyor. Ve ekliyor:
"Bu albümde rock ballad'ları olmayacak." Nedenine gelince yaşlanmanın etkisiyle artık böyle şarkıları çok 'f*cking' bulmalarıymış. Bu albüm, daha güçlü ve enerjik, yüksek tempolu rock parçaları içerecekmiş.
Albümden çıkacak ilk iki single seçilmiş çoktan. Ancak birisinin bestesi hazır sözü yok, diğerinin (Noel'in deyimiyle tam bir glam rock şarkısı olanın) ise sözü bestesi hazır, ismi yok! Bu arada albümün adı sanı belli şarkıları da yok değil. Örneğin grubun Neil Young tarzıyla haşır neşir olduğu
'Shout It Out Loud', duygusal sularda gezinen 'She Is Love' ve Liam Gallagher tarafından kaleme alınan ve efsanevi bir rock'çının hikâyesini anlatan 'Born On A Different Cloud'.
Yeni albümde söz yazarı olarak karşımıza yalnızca Noel Gallagher imzası çıkmıyor. Geçen albümdeki 'Little James'le söz yazarlığını da deneyen Liam'ın yanı sıra gruptan diğer iki eleman gitarist Gem Archer ve basçı Andy Bell de, bu albümde söz yazıyor. Oasis, sanki ilk kez albüm çıkarıyorlarmış gibi heyecanlıymış. Noel, bu albümde her zaman yazdığı gibi yazmamaya özen gösterdiğini söylüyor. Oldukça iddialılar, bakalım nasıl olacak. (Kültür Sanat)


  ETİKETLER:

  İngiltere

  ,

  İstanbul

  ,

  Noel