Öfkeli adam bu kez mutluydu!

Öfkeli adam bu kez mutluydu!
Öfkeli adam bu kez mutluydu!
Haber: SADİ TİRAK / Arşivi

Sahneye çıkan ilk grup olan Comma, progresif tatlar içeren sert sound’u ile günün açılışını yaptı. Comma sonrası sıra Gitarizma’daydı. Gitarizma sonrası Kurban elemanları sahneye adımlarını atar atmaz alandaki büyük çoğunluk tarafından yuhalandılar. Bunun sebebi, Kurban vokalisti Deniz Yılmaz’ın bir konserde heavy metal efsanesi Ronnie James Dio’ya küfür etmesiydi. O küfürlerin bulunduğu video internette yayıldı ve tüm zamanların en büyük müzisyenlerinden Dio’ya yapılan bu terbiyesizlik de, Küçükçiftlik Park’taki metal kitlesi tarafından karşılığını buldu. Grubu yuhalayanlara karşı Kurban’ın bir tepkisi olmadı. Hava kararmaya başladığında sahne alan Trivium ise neden 2000’li yılların en büyük metal gruplarından biri olduğunu kanıtladı. Özellikle vokalistleri Matt Heafy’nin anonslarıyla kalabalığı coşturan metalcore / thrash metal grubu, ilk Türkiye konserinde 6 bin kişinin nefesini kesti. Bir buçuk saat sahne alan Amerikalı grup, idol olarak belledikleri Metallica, Slayer, Megadeth gibi grupların tahtını salladığını hissettirdi.
Konserlerinde yerinden pek kıpırdamayan, seyirci ile pek diyaloğa girmeyen, öfkeli adam Dave Mustaine ve ekibi ise Türkiye’deki en iyi Megadeth konserine imza attılar. Daha bir hafta önce İngiltere ’deki Download festivalinde 120 bin kişinin karşısında izlediğim Dave Mustaine her zamanki gibi somurtkan ve suratsız ifadesiyle çalıp giderken, Küçükçiftlik Park’taki Dave Mustaine müziğe yeni başlamış bir genç kadar iştahlı ve pozitifti.
Bu, toplamda izlediğim altıncı Megadeth konseriydi ve grubun tüm DVD konserlerini de hatmetmiş biri olarak söyleyebilirim ki; hayatımda bu kadar enerjik çalan bir Mustaine görmedim. Hemen hemen tüm Megadeth klasiklerinin çalındığı bu muhteşem konserden sonra grubun önümüzdeki dönemde Türkiye’ye daha sık uğrayacağına eminiz artık.

www.twitter.com/saditirak