Öğrencilerinizin çoğu dışarıda Mahmut Hoca!

Öğrencilerinizin çoğu dışarıda Mahmut Hoca!
Öğrencilerinizin çoğu dışarıda Mahmut Hoca!

Metin Üstündağ (yukarı bakan) ve Vedat Özdemiroğlu nun (sağda) da arasında olduğu grup ustanın kızı Güner Özkul u dinledi.

metin üstündağ olay mahallinden bildiriyor

Hababam Sınıfı serisinin bir bölümünde, finale doğru, okul müdürü ile Mahmut Hoca arasında büyük bir tartışma çıkar! Mahmut Hoca ‘Ben tüccar değilim, eğitimciyim’ der, kalp krizi geçirir ve apar topar hastaneye götürülür!
Hababam Sınıfı tembelleri ellerinde diplomalarıyla hastaneye onu ziyarete gelince Mahmut Hoca çok sevinir! ‘Hepiniz bu kadar mısınız’ gibi bir soru sorar, çocuklar Mahmut Hoca’yı pencere kenarına götürürler, ‘Öğrencilerinizin çoğu da dışarıda hocam’ derler, Mahmut Hoca buğulu gözlerle dışarı bakarken dışarıdaki insan seli de Mahmut Hoca’yı jenerik geçene kadar alkışlar!
Bu etkinliğin çıkış noktası, işte bu film sahnesi olup başlarını Leman, Penguen, Uykusuz mizah dergilerinin çektiği ve İstanbul Mizah Festivali girişimcilerinin organize ettiği bir saygı ve sevgi seli girişimi olarak düşünüldü!
400 kişiye yaklaşan bir grup evvela Cihangir Parkı’nda buluştu! Ellerinde döviz , pankartlar ve Münir abinin fotoğraflarıyla evine doğru yüründü!
Evin önüne gelince yarım saat süren bir alkış tufanı koptu! Bir ara Münir abinin zayıf, incecik elini pencereden görür gibi olduk!
Alkış daha da şiddetlendi! Eşi sevgiyle el salladı! Kızı Güner Özkul, basın açıklamasını okudu ve bu gösteriye katılanlar belki de hayatlarında ilk defa iktidarsız, çıkarsız, vefa için yürüdüler!
Topluluk dağılırken, hani bir yerli film biter de yüzünüz gereksiz yere yukarıya doğru yayılır ya, öyle görüntüler hâkimdi!
Sen çok yaşa Münir abi!


  ETİKETLER:

  Döviz

  ,

  İstanbul

  ,

  Cihangir