One Love'dan ilk bombalar James Blake ve Hot Chip

One Love'dan ilk bombalar James Blake ve Hot Chip
One Love'dan ilk bombalar James Blake ve Hot Chip
13-14 Haziran'da Sarıyer Lifepark'ta yapılacak One Love Festival 14, ilk bombalarını açıkladı: 2011 yılında çıkan ilk albümü sonrasında kısa sürede dünya çapında üne kavuşan Mercury Prize ödüllü James Blake ile enerjik ve renkli performanslarıyla beğeni toplayan, birçok Grammy adaylığı bulunan İngiliz grup Hot Chip.

Hayat Bu Kapağın Altında desteğiyle Pozitif Live tarafından 13 – 14 Haziran’da Lifepark’ta gerçekleştirilecek One Love Festival 14'ün merakla beklenen programı açıklanmaya başladı. Avantajlı ön biletleri de 110 liradan satışa sunulan festivalin bu yılın ilk sürprizleri 2011 yılında çıkan ilk albümü sonrasında kısa sürede dünya çapında üne kavuşan Mercury Prize ödüllü James Blake ile enerjik ve renkli performanslarıyla beğeni toplayan, birçok Mercury Prize ve Grammy adaylığı bulunan İngiliz  grup Hot Chip oldu.

Kayıtları BBC Radio 1 tarafından keşfedilen, adını taşıyan ilk albümü ve 2013 yılında yayınladığı Overgrow albümüyle müzik dünyasında büyük ses getiren James Blake, düşük tempo ritimleri minimal elektronik sesler ve alışılmamış synth’lerle birleştirerek festivalcilere unutulmaz bir performans vadediyor. James Blake performansında, Nisan 2015’te yayınlanacak Radio Silence adlı üçüncü albümünden parçalara da yer verecek.

Birçok kez Mercury Prize ve Grammy için aday gösterilen, “Over and Over” isimli single’ları NME tarafından yılın en iyi şarkısı seçilen elektronik dans grubu Hot Chip ise çok konuşulan, eğlenceli ve hareketli sahne performansıyla festivaldeki  yerini alacak.

One Love Festival 14’ün 2 gününü kapsayan tek kişilik kombine biletleri 110 TL’ye, festival coşkusu arkadaşlar olmadan yaşanmaz diyenlerse 2 kişilik “Buddy Pack” kombine biletleri 190 TL’ye Biletix üzerinden alabilecek.


Sanatçılar Hakkında

James Black
Kendi odasında yaptığı kayıtları BBC Radio 1 tarafından keşfedilen ve 2011 yılında kendi adını taşıyan ilk albümüyle büyük ses getiren James Blake, 2013 yılında çıkardığı Overgrown albümüyle de hem başarısını hem de söz yazarlığını bir üst noktaya taşıdı ve Mercury Prize ödülüne kavuştu. Düşük tempo ritimleri minimal elektronik sesler ve alışılmamış synth’lerle birleştiren Blake, kendi türünü “melodik bas müzik” olarak tanımlıyor. İkinci albümünde Brian Eno ve RZA gibi sanatçılarla çalışan Blake’in Nisan 2015 tarihinde de Radio Silence adını taşıyacak üçüncü albümünün piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Hot Chip

Londra’da 2000 yılında kurulan elektronik dans grubu Hot Chip, bugüne kadar beş albüm çıkardı ve birçok Mercury Prize ve Grammy adaylıkları bulunuyor. Çıkışını 2006 tarihli The Warning albümüyle yapan grubun bu albümden “Over and Over” isimli single NME tarafından da yılın en iyi şarkısı seçilmişti. 2008 tarihli Made In the Dark albümünde bulunan “Ready for the Floor” Grammy’lerde En İyi Dans Şarkısı ödülüne aday gösterilmişti. Yeni albümünü Mayıs 2015’te piyasa sürecek olan grup eğlenceli ve hareketli sahne performansıyla tanınıyor.

One Love Festival Hakkında
İlk kez 2002 yılında Efes Pilsen tarafından Pozitif Live organizasyonu ile düzenlenen festival, her yıl dünyadan ve Türkiye’den müziğin önemli isimlerini ülkemizde ağırlıyor. Bugüne  kadar 200 bini aşkın müzikseveri aralarında Pulp, Kaiser Chiefs, Suede, Editors, Cake, Groove Armada, Sophie Ellis-Bextor, Röyksopp, Gogol Bordello, Beastie Boys, The Black Eyed Peas,Morrissey, The Chemical Brothers, Peter Gabriel, Moby, Manu Chao’nun da bulunduğu 80 grup ve 1.543 sanatçıyla buluşturan festival 2011 yılından bu yana Avrupa’nın festival birliği “Yourope” üyesi.