OneRepublic: Eğer konsere gelirseniz...

OneRepublic: Eğer konsere gelirseniz...
OneRepublic: Eğer konsere gelirseniz...
Etkileyici sahne performanslarıyla dikket çeken ABD'li genç pop-rock grubu OneRepublic, Türkiye'de ilk defa Pozitif Live organizasyonuyla 30 Mayıs Cumartesi akşamı Volkswagen Arena sahnesinde. 'Counting Stars', 'Apologize' ve 'Stop and Stare' gibi ezbere söylenen hit parçalara imza atan ve Beyonce, Taylor Swift, U2, Maroon 5, Adele, Jennifer Lopez gibi yıldızlara şarkılar yazan grupla konsere dair kısa bir söyleşi gerçekleştirdik.

İstanbul konserine çok az bir zaman kaldı. Daha önce İstanbul’a geldiğinizi biliyoruz ama ilk defa konser vermek için geliyorsunuz. Heyecanlı mısınız?
Olmaz olur muyuz! Evet İstanbul’a üç sene önce de gelmiştik. Yoğunluktan kaçmak istediğimiz ve sakinlik aradığımız bir dönemdi. Geldik bütün şehri gezdik, harika yemekler yedik ve kafamızı dinledik. Ama bu sefer konser vermek için geliyoruz ve bunun heyecanı bambaşka. Hatta geçtiğimiz günlerde Twitter ve Instagram hesaplarımızdan buradaki hayranlarımıza seslendik ve onlarla buluşmak için sabırsızlandığımızı söyledik. Altına yazılan yorumlar bizi daha da sabırsızlandırdı açıkçası. Harikasınız!

Bütün şarkılarınız ezbere biliniyor. Hayranlarınızın şarkılara hep bir ağızdan eşlik etmesi sizde nasıl bir his yaratıyor?
Bu gerçeküstü bir his ve buna asla alışamayacağız. Bu bizim performansımızı yükseltiyor ve dinleyici ile paylaşabileceğimiz bir tecrübe elde etmemizi sağlıyor. Eğer konsere gelirseniz şarkıları söyleyebildiğiniz kadar yüksek sesle söyleyin!


Şarkılarınız kadar sahne şovunuzla da hayranlarınızı etkiliyorsunuz. Sahnede birbirinizle olan iletişiminizin konserin enerjisine etkisi nedir?

Bir konserin başarılı geçmesi sadece şarkılara bağlı değil bizce. Sahnedeki enerjimizin seyircilere sirayet etmesi çok önemli. Çünkü onlar eğlendikçe biz de sahnede eğleniyoruz ve daha da coşuyoruz. Genelde sahnenin her alanını kullanıyoruz ve birbirimizle sahne üzerinde etkileşimde olmamız çok hoş.

“Native” albümünüzle platin plak kazandınız. Bu başarının nedeni yalnızca şarkılar mı? Yoksa başka nedenleri var mı?
Bu albümün başarılı olmasının pek çok nedeni var. OneRepublic’in oluşmasında yaptığı işi seven ve kendilerinden ilham aldığımız pek çok insanın payı var. Hepsi inanılmaz çalışkan insanlar ve onlara her şey için minnetarız. Her şey onların sayesinde var oluyor.

İstanbul konserinize bilet alan ilk 5 hayranınıza kendi Facebook hesabınız üzerinden teşekkür mesajı yayınladınız. Herkes sizi büyük bir heyecanla bekliyor. Konserden önce hayranlarınıza son bir mesajınız var mı?
Evet, unutamayacağınız bir konser vermeyi ve bizden beklentilerinizi karşılamayı umut ediyoruz. Tüm sevginiz ve desteğiniz için teşekkür ediyoruz. Sizinle çok yakında güzel şehrinizde buluşacağız!

OneRepublic konseri 30 Mayıs Cumartesi saat 21.30'da (kapı açılışı 19.00) Maslak Ayazağa'daki Volkswagen Arena'da. Saha içi ayakta biletleri tükendi, sahne önü ayakta biletleri 195 TL, trübün biletleri ise 120 TL'den satılıyor.