Onu sinemada izlemenin keyfi paha biçilemez

Onu sinemada izlemenin keyfi paha biçilemez
Onu sinemada izlemenin keyfi paha biçilemez
Tüm zamanların en ünlü western'i kabul edilen 'İyi, Kötü ve Çirkin'i beyazperdede izlemenin keyfi paha biçilemez olsa gerek! İşte 34. İstanbul Film Festivali bu keyfi yaşatıyor. Ennio Morricone imzalı müziğiyle de unutulmazlar arasına giren Sergio Leone'nin efsane filmi, Eli 'Çirkin' Wallach anısına bu gece saat 21.30 seansında Atlas 2'de.

İYİ, KÖTÜ VE ÇİRKİN/ IL BUONO, IL BRUTTO, IL CATTIVO/ THE GOOD, THE BAD AND THE UGLY

Yönetmen: Sergio Leone/ Müzik : Ennio Morricone/ Oyuncular: Eli Wallach, Clint Eastwood, Lee Van Cleef, Aldo Giuffrè, Luigi Pistilli, Rada Rassimov, Enzo Petito, Claudio Scarchilli, John Bartha, Antonio Casale/ İtalya, İspanya, Almanya / 1966/ 161 dk.
5 Nisan Pazar 21:30 Atlas 2/ 14 Nisan Salı 16:00 Rexx


Amerikan İç Savaşı sırasında üç adam aynı hazinenin peşine düşer. Filmin adında da bahsi geçen bu üç karakter, bazen aynı saflarda birleşseler de aslında hep yalnızdırlar ve rakiplerine tuzak kurmaktan çekinmezler. Yıllardır cazibesinden hiçbir şey yitirmeyen bu Sergio Leone başyapıtı, kuşkusuz Spagetti Western türünün de en meşhur örneği. İyi, Kötü ve Çirkin, Ennio Morricone’nin bestelediği unutulmaz müziği ve sinema perdesinde daha da heyecan verici olacak müthiş görüntü yönetimiyle sinemaseverleri bir kez daha büyüleyecek.


  ETİKETLER:

  Sinema

  ,

  Van

  ,

  Almanya

  ,

  İspanya

  ,

  İtalya

  ,

  Müzik

  ,

  Pazar

  ,

  karakter