Onur ödülü Kadir İnanır'ın

Onur ödülü Kadir İnanır'ın
Onur ödülü Kadir İnanır'ın
3-9 Kasım tarihleri arasında Gaziantep'te düzenlenecek II. Uluslararası Zeugma Film Festivali'nde Kadir İnanır'a onur ödülü verilecek. Festivalde 'Kış Uykusu', 'Annemin şarkısı', 'Sivas', 'Zerre', 'Yozgat Blues' gibi ödüllü filmler gösterilecek.

Kırkayak Sanat Merkezi tarafından düzenlenen düzenlenen ve yerli-yabancı pek çok önemli filmi Gaziantepli sinemaseverlerle buluşturacak Zeugma Film Festivali, 3 Kasım saat 10.30’da, Şirehan Oteli’nde Kadir İnanır ile Ahmet Ümit’in katılacağı tanıtım toplantısıyla start alacak. Aynı gün Büyükşehir Belediyesi Onat Kutlar Salonu’ndaki galada usta aktör Kadir İnanır’a Yaşamboyu Onur Ödülü takdim edilecek.
4 Kasım Salı günü ise ‘Bir Ses Böler Geceyi’ filminin gösterimi öncesinde yönetmen Ersan Arsever ile Ahmet Ümit ‘Edebiyat ve Sinema’ başlıklı söyleşi gerçekleştirilecek.

Sinemaseverler bu yıl Filmekimi şölenini de Gaziantep Uluslararası Zeugma Film Festivali bünyesinde yaşayacak. İKSV’nin seçkisinden oluşan Filmekimi’nin Gaziantep bölümü de festival içerisindeki programlarda seyircinin beğenisine sunulacak.

Festival kapsamında Fransız Kültür Merkezi, Norveç Büyükelçiliği ve İKSV’nin desteklediği 16 yabancı, 15 yerli yapım uzun metrajlı filmin yanında 19 belgesel ve 30 kısa film gösterimi yapılacak. Festival programında Filmekimi seçkisinin yanı sıra ‘Kış Uykusu’, ‘Annemin Şarkısı’, ‘Sivas’, ‘Jin’, ‘Zerre’, ‘Yozgat Blues’, ‘Yük’, ‘Devir’, ‘Küf’ gibi ödüllü yapımlar öne çıkıyor.
zeugmafestival.org