Operanın kralı Domingo'dan İstanbul sürprizi

Operanın kralı Domingo'dan İstanbul sürprizi
Operanın kralı Domingo'dan İstanbul sürprizi
'Operanın kıralı' olarak anılan efsane tenor Placido Domingo, bir kez daha Türkiyeli hayranlarını mest etti. Bazı şarkıları oğluyla birlikte söyleyen Domingo'ya 'Besame Mucho' şarkısında Ülker Sports Arena'yı dolduran 8000 kişilik dev izleyici korosu eşlik etti.

IEG Live, Pozitif Live ve Piu Müzik işbirliği ile İstanbul ’a gelen ve yarım yüzyılı aşkın aktif sanat hayatıyla “Operanın kralı” unvanını koruyan İspanyol tenor Plácido Domingo, Garanti Bankası ana sponsorluğunda dün gece Ülker Sports Arena’da hafızalardan silinmeyecek bir konser verdi. Sanat ve cemiyet hayatından ünlü simaların da izlediği konserde Domingo’ya 65 kişilik Filarmonia İstanbul Orkestrası’nın yanı sıra ünlü sopranolar Angel Blue ve Micaela Oeste de eşlik etti.
8000 kişilik dev izleyici korosu Plácido Domingo ile birlikte söyledi…
Konserinde “Tonight”, “The Impossible Dream”, “Amor vida de mi vida” gibi birçok sevilen eseri seslendiren Plácido Domingo’ya “Besame Mucho” şarkısında Ülker Sports Arena’yı dolduran 8000 kişilik dev izleyici korosu eşlik etti. Dakikalarca ayakta alkışlanan Domingo, oğlu Plácido Domingo jr. ile “What a Wonderful World” ve “Perhaps Love”ı da seslendirerek müzikseverlere unutamayacakları bir gece yaşattı. 

Dünyaca ünlü sahnelerde 500’den fazla konser yöneten 9 Grammy ödüllü Plácido Domingo, iki gün sonra gireceği 74. yaşını, ilk olarak İstanbullu hayranlarıyla kutladı.