Orchestra'Sion dünya deviyle sahnede

Orchestra'Sion dünya deviyle sahnede
Orchestra'Sion dünya deviyle sahnede
Profesyonel genç müzisyenlerden oluşan Orchestra'Sion, 27 Eylül Cumartesi saat 19.30'da Notre Dame De Sion okulunda gerçekleştireceği konserde, büyük Rus viyolonselci Aleksander Rudin eşliğinde sonbaharın gelişini kutlayacak. Bartholdy, Çaykovski ve Beethoven'in sonbahar temalı bestelerinin yorumlanacağı konser ücretsiz.

1877 yılında bizzat kemanların efendisi Prof. Wilhelm Fitzenhagen tarafından Moskova’da ilk performansı gerçekleşen ‘Bir Rokoko Teması Üzerine Çeşitlemeler op.33’ aradan geçen yaklaşık 140 yılın ardından bir kez daha sonbaharın gelişini müjdeliyor... Üstelik yine Moskova’da doğmuş dev bir viyolonselci Aleksander Rudin ve Orchestra’Sion eşliğinde...
Rusya devlet sanatçısı, Moskova Konservatuarı müzik tarihi araştırmacısı, orkestra şefi, piyanist ve viyolonsel virtüözü Aleksander Rudin, bugüne dek uluslararası platformda sayısız başarılı konser gerçekleştirmiş ve ödüller kazanmış bir müzisyen. Fransa ’dan Makedonya’ya, İtalya’dan Hollanda’ya kadar geniş bir coğrafyada festivallere katılan ve önemli orkestralara solist olarak eşlik eden Rudin 1998 yılından beri Musica Viva Akademik Oda Orkestrası ile birlikte çalışıyor. 


Orçun Orçunsel’in girişimi ile NDS Orkestrası adı ile kurulan ve 2010 yılında Orchestra’Sion adını olan orkestra, profesyonel genç müzisyenlerden oluşuyor. Ağırlıklı olarak yaylı çalgıların ön planda olduğu orkestra, üflemeli ve vurmalı çalgıların katılımıyla zaman zaman bir senfoni orkestrasına da dönüşüyor. Gerek seyircilerin gerekse eleştirmenlerin büyük bir ilgiyle takip ettiği Orchestra’Sion, sıcak, samimi ve coşku dolu enerjisiyle dikkat çekiyor.

27 Eylül akşamı Notre Dame De Sion’da gerçekleşecek konserde, Felix Mendelssohn-Bartholdy’den ‘Bir Yaz Dönümü Gecesi Düşü Uvertürü op.21’; Piyotr İlyiç Çaykovski’den ‘Bir Rokoko Teması Üzerine Çeşitlemeler op.33 (Orijinal Versiyon)’ ve son olarak Ludwig van Beethoven imzalı ‘Senfoni No.5 op.67 do minör’ü seslendirilecek. Konsere giriş ücretsizdir.

Aleksander Rudin & Orchestra’Sion
27 Eylül Cumartesi // 19:30 // Notre Dame De Sion