Orhan Pamuk: 'PEN Amerika'ya borcumu ödüyorum'

Orhan Pamuk: 'PEN Amerika'ya borcumu ödüyorum'
Orhan Pamuk: 'PEN Amerika'ya borcumu ödüyorum'
Dünyaca ünlü 75 yazarın katıldığı kampanyada toplanan eserler salı günü Christie's müzayede evinde düzenlenecek açık arttırmayla satılacak.

Orhan Pamuk, PEN Amerika’ya destek için başlatılan kampanyaya katılarak ‘Kar’ romanının Amerika’daki ilk baskısının içine iki desen çizerek bağışladı.

Yazar Orhan Pamuk “ Siyasi açıdan Türkiye ’de başım derde girdiğinde bana her zaman destek oldular” dediği PEN Amerika’nın başlattığı ‘İlk Baskılar, İkinci Düşünceler’ kampanyasına ‘Kar’ romanının Amerika’daki ilk baskısının içine iki desen çizip bağışlayarak katıldı. Dünyaca ünlü 75 yazarın dahil olduğu kampanyada toplanan eserler salı günü New York’taki Christie’s müzayede evinde açık arttırmayla satılarak geliri Uluslararası Yazarlar Birliği’ne (PEN) bağışlanacak. New York’taki evinden Skype üzerinden Hürriyet’e PEN’in bu projesi ile ilgili bilgiler veren Pamuk, Christie’s’de eserleri satılacak 75 ünlü yazar arasında olmaktan gurur duyduğunu belirtti.

Pamuk yeni çıkacak kitabı ‘Kafamda Bir Tuhaflık’ var için; ‘Haftaya İstanbul ’dayım. 6 yıldır ilk defa bir kitabım piyasaya çıkıyor. Yoğun bir hafta beni bekliyor.’ dedi.

ORHAN PAMUK RÖPORTAJININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!