Ortaçgil'in efsane albümü 'Benimle Oynar mısın?' 41 yıl sonra...

Ortaçgil'in efsane albümü 'Benimle Oynar mısın?' 41 yıl sonra...
Ortaçgil'in efsane albümü 'Benimle Oynar mısın?' 41 yıl sonra...
Dönemi itibarıyla bir köşe taşı sayılan ve Türkiye'de tüm zamanların en iyi albümlerinden büyük kent ozanı Bülent Ortaçgil'in ilk albümü 'Benimle Oynar mısın?', 41 yıl sonra Rainbow45 Records etiketiyle plak formatında yeniden basıldı.

Türkiye ’nin en sevilen şarkı yazarı ve kent ozanlarından Bülent Ortaçgil’in ilk albümü ‘Benimle Oynar Mısın’, 41 yıl sonra Rainbow45 Records etiketiyle yeniden plak formatında müzikseverlerle buluştu.

Türk pop müziğinin en iyi albümlerinden birisi kabul edilen ve dönemi itibarıyla bir köşe taşı sayılan bu kült albüm, açılır kapaklı, 180 gr. ağırlığı ve yüksek ses kalitesinde, ayrıca kapak içinde yer alan özel ekiyle birlikte yenilenmiş tasarımıyla plakseverlere sunuldu.

1974 yılında yayımlandığı zaman , o dönemin rüya takımıyla birlikte gerçekleştirilen ‘Benimle Oynar mısın?’, sanatçının hayal gücünün ve kişisel monologlarının melodilerle mükemmel uyumu ve akustik atmosferi açısından birçok müzisyene yol göstermiş ve ilham kaynağı olmuştu.

Ali Kocatepe’nin prodüktörlüğünde, Onno Tunç‘un düzenlemeleriyle gerçekleşen bu albümde toplam 14 adet söz ve müziği kendisine ait Ortaçgil şarkısı yer almakta, kendisine piyanoda Ergun Pekakçan, vibrafon, flüt ve trombonda Atilla Özdemiroğlu, davulda Cezmi Başeğmez , geri vokallerde ve aynı zamanda Sona Sırapyan’la birlikte albümün kapağındaki illüstrasyon ve tasarımı da gerçekleştiren Nükhet Ruacan gibi dönemin başarılı müzisyenleri eşlik etmişti.

‘Olmalı mı Olmamalı Mı‘, ‘Şık Latife‘, ‘Benimle Oynar mısın?‘, ‘Yüzünü Dökme Küçük Kız‘, ’Sen Varsın’ ve ‘Günaydın‘, ‘Anlamsız‘ ve ‘Yağmur’ gibi Ortaçgil’in bugün de hala dillerden düşmeyen hit şarkılarını barındıran plak, bu hafta itibarıyla büyük müzik marketlerde, seçkin plak dükkanlarında ve rainbow45records.com web sitesinden satışa sunuldu.

info@rainbow45records.com
https://www.facebook.com/Rainbow45RecordsOfficial
www.rainbow45records.com


    ETİKETLER:

    Facebook

    ,

    Türkiye

    ,

    Müzik

    ,

    Bugün

    ,

    Rüya

    ,

    kapak

    ,

    zaman

    ,

    kent

    ,

    Yağmur