Oscar adayı 'Mustang' ilk kez TV'de

Oscar adayı 'Mustang' ilk kez TV'de
Oscar adayı 'Mustang' ilk kez TV'de
Oscar Ödüllü belgesel 'Amy' ile Oscar adayları 'Mustang' ve '45 Yıl' televizyonda ilk kez D-Smart'ta izleyici ile buluşacak.

RADİKAL - Geçtiğimiz hafta 'En İyi Belgesel Film' dalında Oscar’ı kucaklayan, TV’de ise ilk kez D-Smart’ta yayınlanan, Amy Winehouse belgeseli 'Amy', kaçıranlar için bu akşam (cuma) ve 13 Mart’ta Moviesmart Premium HD ekranlarında olacak. 'Yabancı Dilde En İyi Film' adayı olan Deniz Gamze Ergüven imzalı 'Mustang' ile 'En İyi Kadın Oyuncu' dalında Oscar'a aday gösterilen Charlotte Rampling'in rol aldığı '45 Yıl' da bu hafta sonu TV’de ilk kez sinemaseverler ile buluşacak.

'AMY' YENİDEN EKRANDA
88’incisi gerçekleştirilen Oscar Ödülleri’nde, 'Yılın En İyi Belgesel Oscar'ını kazanan ‘Amy'yi televizyonda ilk kez D-Smart aboneleri izlemişti. Kaçıranlar için 'Amy', 4 Mart Cuma 21.00 ve 13 Mart Pazar 18.30’da Moviesmart Premium HD ekranlarında olacak.
Kısa süren kariyerinin zirvesindeyken 2011 yılında odasında ölü bulunan, ölümü hakkında pek çok spekülasyon yapılan, sesi, şarkıları ve sahnesiyle herkesin ilgi ve beğenisini kazanmış olan Amy Winehouse’un hayatı, müziği ve bilinmeyenleri bu filmde seyirci ile buluşuyor.

'MUSTANG'İ SİNEMADA KAÇIRANLAR EKRAN BAŞINA...

Oscar’a ‘Yabancı Dilde En İyi Film’ dalında aday olan ‘Mustang’ televizyonda ilk kez 5 Mart Cumartesi, 21.30’da Moviesmart Türk HD’de yayınlanacak. Dünya prömiyerini 2015 yılının mayıs ayında 68. Cannes Film Festivali’nde yapan ‘Mustang’, 2016 Altın Küre Ödülleri ve 88’incisi gerçekleştirilen Oscar Ödülleri’nde ‘Yabancı Dilde En İyi Film’ dalında en güçlü adaylar arasında yer aldı. Ortak yapımcısı, yönetmeni (Deniz Gamze Ergüven) ve başrol oyuncularının Türk olduğu, 2016 Oscar adaylarından 'Mustang', 5 Mart Cumartesi televizyonda ilk kez D-Smart’ta, Moviesmart Türk HD ekranlarından izlenebilecek.

PAZAR AKŞAMI SIRADA '45 YIL' VAR 
Charlotte Rampling ‘45 Yıl’ filmindeki performansı ile geride bıraktığımız Oscar ödüllerinde ‘En İyi Kadın Oyuncu’ dalında en güçlü adaylar arasında yer almıştı. Oyuncularına 2015 Berlin Film Festivali’nde ‘En iyi kadın’ ve ‘En iyi erkek oyuncu’ ödüllerini kazandıran, David Constantine’nin kısa hikâyesinden yola çıkılarak sinema perdesine aktarılan film, Andrew Haigh’in yönetmenliği ile hayat buluyor. Evliliğin karanlık yanlarını anlatan ‘45 Yıl’, 6 Mart Pazar, 21.00’da televizyonda ilk kez D-Smart/Moviesmart Premium HD ekranlarında izleyicilerle buluşacak.