Oscar adayı yedi film festivalde

Oscar adayı yedi film festivalde
Oscar adayı yedi film festivalde

Meryl Streep?in bir kez daha oyunculuğunu kanıtladığı ?Julie&Julia? da nisandaki İstanbul Film Festivali?nde gösterilecek.

İSTANBUL - 3-18 Nisan tarihlerinde yapılacak 29. İstanbul Film Festivali’nin bu yılki programında Oscar adayı yedi film yer alıyor. Altı farklı kategoride aday gösterilen filmler, yarın gece yapılacak 82. Oscar Ödülleri töreninin ardından İstanbul Film Festivalinde izleyiciyle buluşacak.
Festivalde, başrolündeki Colin Firth’e en iyi erkek oyuncu dalında Oscar adaylığı kazandıran ‘A Single Man’ ve Meryl Streep’in 16’ncı kez Oscar’a aday gösterilmesini sağlayan ‘Julie&Julia’ Akbank Galaları kapsamında gösterilecek. Rus edebiyatının en önemli yazarlarından Lev Tolstoy ve karısı arasındaki aşkı konu edinen ‘The Last Station’ ise festivalin Uluslararası Yarışma bölümünde Altın Lale için yarışacak. Film, başrolleri üstlenen Helen Mirren’a en iyi kadın oyuncu dalında, Christopher Plummer’a da en iyi yardımcı erkek dalında Oscar adaylığı getirdi. Bu yılın en iyi belgesel Oscar’ı adaylarından ‘The Cove’ ve ‘The Most Dangerous Man in America: Daniel Ellsberg and the Pentagon Papers’, en iyi uyarlama senaryo dalında Oscar adayı ‘In the Loop’ ve yabancı dilde en iyi film adayı İsrail yapımı ‘Ajami’ de İstanbul Film Festivali’nin programında. (Kültür Sanat)