Oyuncu çifte saldıran köpeğin sahibine 3 yıl 6 aya kadar hapis istemi

Oyuncu çifte saldıran köpeğin sahibine 3 yıl 6 aya kadar hapis istemi
Oyuncu çifte saldıran köpeğin sahibine 3 yıl 6 aya kadar hapis istemi
Moda Sahili'nde yürüyüş yapan oyuncu çift Nihat Tolga Güleç ve Lara Yeliz Şar, kangal cinsi bir köpeğin saldırısında yaralanınca dava açtı

İSTANBUL - Oyuncu Nihat Tolga Güleç ve kendisi gibi oyuncu olan eşi Lara Yeliz Şar, köpekleri ile yürüyüş yaptığı sırada bir başkasına ait kangal cinsi köpeğin saldırısıyla yaralandıkları gerekçesiyle şikayetçi oldu.

Soruşturma sonunda Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca iddianame hazırlandı. İddianameye göre, oyuncu Nihat Tolga Güleç ve kendisi gibi oyuncu olan eşi Lara Yeliz Şar geçtiğimiz Haziran ayı akşam saatlerinde Kadıköy Moda Sahili'nde köpekleri ile birlikte yürüyüş yapıyordu. Bu sırada denize giren Ali Ulvi Cedim'in kangal cinsi köpeği, Güleç ve Şar'a saldırdı. Saldırı sonucu ikili yaralandı.

İddianamede şüpheli Ali Ulvi Cedim'in köpeğini başkalarının hayatı ve sağlığı bakımından tehlikeli olabilecek şekilde serbest bıraktığı belirtildi. Köpeğin kontrol altına alınmasında Cedim'in ihmal gösterdiği de kaydedildi. Cedim hakkında "Hayvanın tehlike yaratabilecek şekilde serbest bırakılması" ve "Taksirle birden fazla kişinin yaralanmasına neden olma" suçlarından 8 aydan 3 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı. (Arzu Kaya, dha)