Özpetek, 'Serseri Mayınlar'dan umutlu

Özpetek, 'Serseri Mayınlar'dan umutlu
Özpetek, 'Serseri Mayınlar'dan umutlu
Yönetmen Ferzan Özpetek, son filmi "Serseri Mayınlar"la ilgili olumlu tepkiler beklediğini, filmin sevileceğine inandığını söyledi

Özpetek, İtalya’da gösterime giren filmin, ilk defa kısa bir dönem içinde Türkiye’de de gösterime gireceğini belirtti.

Filmle ilgili en önemli deneyimi Berlin Film Festivali’nde geçirdiklerini, filmin çok farklı bir seyirci olan Alman seyircisinin çok hoşuna gittiğini ifade eden Özpetek, şöyle konuştu:

"Ondan sonraki gün 7, ondan sonra da 16 ülkeye ulaşan çok iyi satışları oldu filmin. Onlar çok önemli şeyler, çok önemli ipucları bunlar. Tribeca Film Festivali’ne seçildi, o da çok güzel, iyi bir sonuç. Serseri Mayınlarla ilgili olumlu tepkiler bekliyorum, filmin sevileceğine inanıyorum. Bence çok şey bulacaklar."

Filmi babasına adadığını, buna çekimler sırasında hissettiği bir duygunun neden olduğunu ifade eden Özpetek, şunları kaydetti:

"Filmde teyzelerimden örnek vardı, annemden, anneannemle ilgili kişilikler vardı. Babamı 3 yıl önce kaybettim. Benim mesela sinema yapmama o kadar şey değildi, biraz benimle dalga geçiyordu sinema yapıyorum diye, sinema yapmaya çalışıyorum diye. Film çekimi sırasında ben düşündüm ki sinema yapmamı bir yandan tasvip etmiyordu ama bir yandan da hoşuna gidiyordu. Çünkü cesaret işi sizin istediğiniz şeyi yapmak istemek. Babam biraz sirkte cambazlık yapar gibi görüyordu sinema olayını, bir yandan da bence ’aferin’ diyordu bana." (aa)