Pal Fm'in en iyileri ödüllerini aldı

Pal Fm'in en iyileri ödüllerini aldı
Pal Fm'in en iyileri ödüllerini aldı
Pal Fm'in, müzik sektörü ile sanatçılara destek ve teşvik amacıyla bu yıl ilkini düzenlediği 'Pal Fm Müzik Ödülleri' 20 ayrı kategoride sahiplerine dağıtıldı.

PALMALİ Şirketler Grubu Bünyesi’nde yayın hayatını sürdüren Pal Fm’in, müzik sektörü ile sanatçılara destek ve teşvik amacıyla bu yıl ilkini düzenlediği ‘Pal Fm Müzik Ödülleri’ 20 ayrı kategoride sahiplerine dağıtıldı. Halk oylamasıyla belirlenen ödüllerden Ajda Pekkan "Pop Müziğin Kraliçesi Pal Fm Özel Ödülü" ve "En İyi Single", Manga "En İyi Rock Canlı Performans" ve "Dünyanın Sonuna Doğmuşum" şarkısıyla "En İyi Şarkı", Sagopa Kajmer ise "En İyi Rap Sanatçısı" ve "Şarkı Koleksiyoncusu" albümüyle de "En İyi Rap Albümü" olmak üzere ikişer ödüle değer görüldüler.

Ev sahibi masimov
Ev sahipliğini Palmali Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mubariz Masimov’un yaptığı gece Çırağan Sarayı Balo Salonu’nda gerçekleştirildi. Aralarında Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İstanbul Valisi Muammer Güler, eski DP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Zakir Haşimov, Azerbaycan İstanbul Başkonsolosu Sayyad Salahlı, Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, işadamı İhsan Kalkavan, sanatçılar Orhan Gencebay, Ajda Pekkan, Gülben Ergen, Mahsun Kırmızıgül’ün de bulunduğu siyaset, iş ve sanat hayatının önde gelen isimlerin katıldı.

Kısa sürede ses getirdi

Törende konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Pal Fm’in çok kısa sürede Türkiye’nin kültür-sanat yaşamına büyük katkılar yaptığını belirterek, “Radyolar bizim sesimizi topluma, toplumun sesini bize duyurma gayretleri ülkemizde çoğulculuğa ve demokrasiye büyük katkı yapıyor" dedi. Henüz yayın hayatının çok başında bulunan bir radyonun, Türkiye’de çok ses getiren bir iletişim aracı haline geldiğini belirten Bakan Günay, Pal Fm’in çok kısa sürede kamuoyunun yaşamında bir yer edindiğini belirtti.

Ödül kırıldı

İki ödül birden alan ama il dışında konserleri olduğu için geceye katılamayan Manga’nın ödülünü Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, Manga’nın menejerine verdi. Bu sırada yaşanan küçük bir kaza nedeniyle cam ödüllerden biri yere düşerek kırıldı. Kısa süren şaşkınlığın ardından ödüllerin dağıtılmasına devam edildi. Bakan Günay ve Orhan Gencebay ayrıca ‘en iyi düet’kategorisinde ‘Giden Günlerim Oldu’ şarkısıyla birinci seçilen Gülben Ergen ve Oğuzhan Koç’a ödüllerini birlikte verdiler.

En iyi albüm Burcu Güneş

Gecede iki ödül kazanan Manga grubunun yanısıra, ‘Ah Be Kardeşim’ klibiyle ‘En İyi Klip’ ödülünü kazanan Yalın ile Pal Fm Özel Dj Ödülü’nü kazanan Nilüfer’in katılmadığı gecede kategorilere göre ödül alan sanatçılar şöyle:

En İyi Albüm: Burcu Güneş
En İyi Canlı Performans Rock: Manga
En İyi Canlı Performans Pop Erkek: Murat Dalkılıç
En İyi Çıkış Yapan Sanatçı: Mustafa Ceceli
En İyi Cover: Yıldız Usmanova & Yaşar - Seni Severdim
En İyi Dizi Müziği: Haydut - Kendin Ol Yeter (Deniz Yıldızı Dizisi)
En İyi Düet: Gülben Ergen & Oğuzhan Koç - Giden Günlerim Oldu
En İyi Erkek Sanatçı: Murat Boz
En İyi Grup: Hepsi
En İyi Kadın Sanatçı: Sıla
En İyi Klip: Yalın - Ah Be Kardeşim
En İyi Rap Albümü: Sagopa Kajmer (Şarkı Koleksiyoncusu)
En İyi Rap Sanatçısı: Sagopa Kajmer
En İyi Şarkı: Manga - Dünyanın Sonuna Doğmuşum
Pal FM Özel DJ Ödülü: Nilüfer
En İyi Canlı Performans Pop Kadın: Ziynet Sali
En İyi Single: Ajda Pekkan
Pop Müziğin Kraliçesi Pal FM Özel Ödülü: Ajda Pekkan
En İyi Söz- Beste: Soner Sarıkabadayı
En iyi Aranjör: Suat Aydoğan (dha)