Pamphilon yeniden İstanbul'da: "Her Yer Mustafa Her Yer Kemal"

Pamphilon yeniden İstanbul'da: "Her Yer Mustafa Her Yer Kemal"
Pamphilon yeniden İstanbul'da: "Her Yer Mustafa Her Yer Kemal"
Birbirinden renkli İstanbul resimleri ve Atatürk temalı resimleriyle tanınan İngiliz ressam Ned Pamphilon'un yeni sergisi "Her Yer Mustafa Her Yer Kemal" 28 Ekim'den beri Palladium Alışveriş Merkezi'nde...

RADİKAL – İstanbul için en fazla eser üreten yabancı ressamlardan olan Ned Pamphilon’un yeni sergisi, cumhuriyetin en önemli tarihlerinden 29 Ekim ve 10 Kasım’ın anılmasını amaçlıyor. “Her Yer Mustafa Her Yer Kemal” sergisinde Atatürk ’ü konu edinen eserler ve birbirinden renkli Atatürk tabloları yer alıyor. Sergi için pek çok yeni resim hazırlayan Pamphilon, yoğun ısrar üzerine daha önce sergilenen “Atatürk’ün Gözleri” adlı eserini de yeniden ziyaretçilerle buluşturacak.

Pamphilon, sergi öncesi yaptığı açıklamada Mustafa Kemal Atatürk ’ün, dünyanın her ülkesinde saygı gören vizyonerliği, liderliği, ülke sevgisi ve barış severliğinin özellikle bugünün tüm toplumları tarafından örnek alınması gereken önemli ilkeler olduğunu vurguluyor.

10 KASIM’A ÖZEL RESİM MARATONU
Bu arada Pamphilon, 9 Kasım sabahı başlayacağı resim maratonunu 10 Kasım sabahı 9’u 5 geçe tamamlayarak 24 saatlik bir çalışma ile farklı bir Atatürk tablosunu resmetmeye çalışacak. Maraton kapsamında Atatürk’ün yeni bir eserini tuvale taşıyacak olan sanatçının çalışması da tüm ziyaretçiler tarafından 24 saat boyunca izlenebilecek.

Ned Pamphilon’un Atatürk’e duyduğu hayranlığını renkleriyle birleştiren Her Yer Mustafa Her Yer Kemal resim sergisi 11 Kasım’a kadar sürüyor.