Parkorman'da Kibar gecesi

'Yadigâr' isimli albümde 25 yıllık sanat yaşamını toplayan Melih Kibar, önceki akşam Parkorman'da dinleyicileriyle buluştu.

İSTANBUL - 'Yadigâr' isimli albümde 25 yıllık sanat yaşamını toplayan Melih Kibar, önceki akşam Parkorman'da dinleyicileriyle buluştu. Efes Pilsen'in katkılarıyla gerçekleşen gecede Kibar'a yıllardır onun şarkılarını yorumlayan Erol Evgin'in yanı sıra Demet Sağıroğlu, Sibel Gürsoy ve Emre Altuğ gibi genç şarkıcılar eşlik etti.
Açılış Hababam Sınıfı'yla
Melih Kibar, yeni albümünün tanıtımı amacıyla düzenlenen konserin açılışını,
'Hababam Sınıfı'nın unutulmaz müziğiyle yaptı. Konserde kendisine kanundan kemana, vurmalı çalgılardan kontrbasa kadar geniş bir orkestra eşlik etti. Nostalji rüzgârlarının estiği gecede 'Yadigâr' albümünde de yer alan Demet Sağıroğlu, Sibel Gürsoy ve Emre Altuğ, Melih Kibar bestelerini seslendirdi.
Gecenin en ilgi çeken anı ise Melih Kibar'ın yıllarca birlikte çalıştığı, Türk popunun sevilen ismi Erol Evgin'in sahneye çıkmasıydı. Yıllardır Evgin'in sesinden dinlemeye alıştığımız 'İşte Öyle Bir Şey' isimli şarkıyı 'Yadigâr' albümü için yorumlayan Yaşar geceye katılamayınca, mikrofon yine esas sahibine kaldı. Evgin, ayrıca yine bestesi Kibar'a, sözleri Çiğdem Talu'ya ait 'Hep Böyle Kal'ı ve 'Hisseli Harikalar Kumpanyası'nı söyledi. Konserin sonuna doğru 'Sevdan Olmasa' isimli şarkıyı herkes birlikte söyledi. (Kültür Sanat)