Paul Auster'ı kızdıran film

Yazar Paul Auster, Wayne Wang'ın Cannes'da galası yapılan erotik filmi 'The Center Of the World'ün (Dünyanın Merkezi) jeneriğinden kendisinin ve karısının adının
çıkarılmasını istiyor.

İSTANBUL - Yazar Paul Auster, Wayne Wang'ın Cannes'da galası yapılan erotik filmi 'The Center Of the World'ün (Dünyanın Merkezi) jeneriğinden kendisinin ve karısının
adının çıkarılmasını istiyor. Auster, orijinal eserinin sadece bir kesitinin filmde kullanılması nedeniyle böyle bir talepte bulunduğunu açıkladı.
Auster ve yayıncısı Faber and Faber, tüm ısrarlarına rağmen, 'The Center Of the World'ün yapımcı şirketi Summit Entertainment tarafından 'seksin politikasının hayat dolu ve uzlaşmasız keşfi' diye tanıtılan filmin jeneriğinde, yazarın ve karısının isminin yardımcı yazar olarak kullanmasına öfkeliler. Dünya çapında 300 milyonluk hasılat getiren 'Blair Cadısı'nı da yayımlayan Summit'in ifadesini yanlış olarak değerlendiren Auster, daha önce 'Duman' ve 'Blue In The Face'te de birlikte çalıştığı Wang'ın 'The Center Of the World'ü kendisine anlattığından çok farklı şekilde yönettiğini söyledi.
'The Center Of the World', bir mültimilyonerle striptizcinin para, güç ve seks oyunlarıyla geçen üç gününü konu alıyor. (Kültür Sanat)


    ETİKETLER:

    İstanbul