Pera Müzesi'nde film şöleni

Pera Müzesi'nde film şöleni
Pera Müzesi'nde film şöleni
Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi'nde, Mart ayında "kadın" ve "Picasso" temalı filmler izlenebilecek.

Pera Müzesi, 9-14 Mart tarihleri arasında İstanbul Cervantes Instituto işbirliğiyle "Kadın Yönetmenler" programına ev sahipliği yapacak.

İspanya’dan yaratıcı, farklı, kadın bakış açıları üzerine çağdaş filmleri içeren programda yer alan uzun metrajlı ve kısa filmler, özellikle kadınlardan yola çıkarak cinsiyet, cinsellik, toplum baskıları ve sosyal çevreler gibi konuları mercek altına alacak.

Bu kapsamda "En İyilerim/Lo Mejor de Mi", "Kısalar/Shorts", "Eğitimin Sırrı/El Secreto de Educar" ve "Yüzmek/Nadar" filmleri seyirciyle buluşacak.

Müzede 16-28 Mart tarihleri arasında ise "Picasso;Suite Vollard Gravürleri Sergisi"ne paralel olarak "Picasso: Filmsel Anlatımlar" adlı film programı sunulacak.

Programda Picasso’nun tutkulu ve renkli dünyasından olduğu kadar sergilenen yapıtlarında da görülen çeşitli temalardan esinlenmiş "Picasso’nun Gizemi/The Mystery Of Picasso", "Nefret/Contempt", "Picasso ve Dans/Picasso And Dance", "Çiçekçi Kız/Pygmalion", "Picasso: Belgesel/Documentary", "Arı Kovanının Ruhu/The Spirit Of The Beehive" adlı filmlere yer verilecek.

Türkçe alt yazılı filmlerin gösterim ücreti ise 3 lira olacak.(aa)