Perry Como'nun elveda şarkısı

Ünlü Amerikalı şarkıcı Perry Como, Florida'da kendi evinde yaşama veda etti. 88 yaşında uykusunda ölen şarkıcı, 50 ve 60'lı yıllarda dünyanın en ünlü seslerinden biriydi.

İSTANBUL - Ünlü Amerikalı şarkıcı Perry Como, Florida'da kendi evinde yaşama veda etti. 88 yaşında uykusunda ölen şarkıcı, 50 ve 60'lı yıllarda dünyanın en ünlü seslerinden biriydi. Amerika'nın en popüler ve başarılı şarkıcılarından sayılan, 60 yıllık kariyeri boyunca dünya çapında 100 milyonun üzerinde albüm satan Como, 27 albümüyle altın plak satışı elde etmişti. Frank Sinatra ve Bing Crosby gibi duygulu yorumu ile tanınan Como 'For The Good Times', 'Magic Moments', 'It's Impossible', 'Catch A Falling Star' gibi popüler şarkılara imza atmıştı.
Berber dükkânından yıldızlara 13 çocuklu
bir İtalyan ailesinden gelen şarkıcının müzik kariyeri, 1930'lu yıllarda berberliği bırakıp kurduğu grupla birlikte şarkı söylemesiyle başladı. 1945 yılında milyon satan ilk 'hit'i 'Till the End Of Time'ı yayımlamıştı bile. Como'nun bu ve bunun gibi pek çok şarkısı listelerin zirvelerine çıkmış, yıllarca en çok dinlenen ezgiler olmuştu.
40'lı, 50'li ve 60'lı yıllarda gerek radyolarda gerekse televizyonlarda sık sık adı duyulan ve geniş bir hayran kitlesine sahip Como, yalnızca son birkaç yıldır turneye çıkmıyordu. (Kültür Sanat)