Pınar Kür'den üniversiteye 3 bin kitap

Pınar Kür'den üniversiteye 3 bin kitap
Pınar Kür'den üniversiteye 3 bin kitap
'Asılacak Kadın', 'Yarın Yarın', 'Cinayet Fakültesi' gibi romanlarıyla tanınan yazar Pınar Kür, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Kütüphanesi'ne yaklaşık 3 bin kitap bağışladı.

Kitaplarını bir üniversite kütüphanesine bağışlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Pınar Kür, ÇOMÜ Rektörü Prof. Sedat Laçiner’in ‘Çanakkale Savaşlarının 100. Yılında ÇOMÜ Kütüphanesinde 1 Milyon Kitap ’ kampanyasını bir gazetede gördüğünü ve çok etkilendiğini ifade etti. ÇOMÜ Kütüphanesi Daire Başkan Vekili İsmail İşleyen tarafından kitaplar teslim alınırken, Pınar Kür’e de ÇOMÜ Kütüphanesi’ne yaptığı bağıştan dolayı plaket ve teşekkür belgesi verildi.

Edebiyat dünyaya bir kapı açar’

ÇOMÜ öğrencilerine ve tüm gençlere bir mesaj yollayan Pınar Kür şunları söyledi: “Okumadan insan hiçbir yere varamaz. Küçük yaştan itibaren insanın hayal gücünü geliştiren, bir dünya görüşü edindiren, kendisinden farklı dünyaların olduğunu fark edip kendi dünyasını yeniden fark etmesini sağlayan şey okumakla ilgilidir. Edebiyat dünyaya bir kapı açar. Hangi meslek için çalışıyor olursanız olun en belli başlı şey kitap okumaktır.”