Polanski yok ama ekibi Berlin'de

Polanski yok ama ekibi Berlin'de
Polanski yok ama ekibi Berlin'de

Soldan sağa: Pierce Brosnan, Oliva Williams, Ewan McGregor

Amerikalı film yıldızı Pierce Brosnan ve oyuncu Ewan McGregor, yeni filmleri "Ghost Writer"ın tanıtımı için Almanya'nın başkenti Berlin'e gitti. 60. Berlin Film Festivali Berlinale çerçevesinde gösterilecek filmin yönetmeni Roman Polanski ise, 13 yaşındaki bir kıza cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla İsviçre'de ev hapsinde bulunuyorBrosnan, McGregor ile birlikte düzenlediği basın toplantısında Polanski’yi överek, kendisi ile sette her gün yoğun bir şekilde çalıştığını ve her defasında her türlü çabayı harcamak zorunda kaldığını belirtti.

Polanski’nin gözaltına alınmasıyla ilgili olarak da Brosnan, "Polanski’nin gözaltına alınmasından dolayı şoke oldum ve hayal kırıklığına uğradım. Kendime bunca yıldan sonra ’neden şimdi?’ diye sordum" dedi.

Genç oyuncu McGregor da Polanski’yi savunarak, sette kendisinden, diğer rejisörlerden öğrendiğinden çok daha fazlasını öğrendiğini söyledi.

Polanski’nin açık sözlülüğünün başlangıçta rahatsızlık verici, ancak alışınca çok faydalı olduğunu ifade eden McGregor, "O anne gibi: Kızsan bile genelde haklı çıkıyor" diye konuştu.(aa)