Prenses olmak da hiç kolay değilmiş

Yönetmenliğini 'Özel Bir Kadın' filmiyle ününü pekiştiren Garry Marshall'ın üstlendiği 'Acemi Prenses'in (The Princess Diaries), başrollerini...

İSTANBUL - Yönetmenliğini 'Özel Bir Kadın' filmiyle ününü pekiştiren Garry Marshall'ın üstlendiği 'Acemi Prenses'in (The Princess Diaries), başrollerini 'Neşeli Günler' müzikaliyle özdeşleşen Julie Andrews, Annie Hathaway, Hector Elizondo, Heather Matarazzo ve genç pop yıldızı Mandy Moore paylaşıyor. Ünlü şarkıcı Whitney Houston da filmin yapımcıları arasında. 'Acemi Prenses', beyazperdeye Meg Cabot'un kitabı ve Gina Wendkos'un senaryosuyla yansımış.
San Francisco'lu Mia (Annie Hathaway), sanatçı annesiyle birlikte sakin bir yaşam sürmektedir. Ta hayatı boyunca haber almadığı büyükannesi Clarisse Renaldi (Julie Andrews) birden ortaya çıkana dek. Büyük annesi Mia'ya şaşırtıcı bir haber verir; o aslında Genovia adlı küçük bir Avrupa prensliğinin tek prensesidir. Ve onu bir prenses gibi yetiştirecek büyükannesine bir şans vermek ister. Yaşadığı deneyimler genç Mia'nın hem kendisini keşfetmesini hem de hayatında hayal olan bazı fırsatları elde etmesini sağlayacaktır: Örneğin umutsuzca âşık olduğu yakışıklı Josh'un birlikte olmak için ona 'yalvarmasını'! (Kültür Sanat)