Prof. Halman'a armağan kitap

Türkiye'nin ilk Kültür Bakanı Prof. Talat Halman için Amerika'da 'Cultural Horizons' (Kültür Ufukları) başlıklı iki ciltlik bir armağan kitabı yayımlandı.

İSTANBUL - Türkiye'nin ilk Kültür Bakanı Prof. Talat Halman için Amerika'da 'Cultural Horizons' (Kültür Ufukları) başlıklı iki ciltlik bir armağan kitabı yayımlandı.
'Kültür Ufukları', Amarika'da bir Türk vatandaşı için çıkan ilk armağan kitabı olma özelliği taşıyor. Kitabın birinci cildinde, aralarında Bernard Lewis, Ekrem Akurgal, Fazıl Hüsnü Dağlarca, Yaşar Kemal, Metin And, Çetin Altan, Adalet Ağaoğlu'nun da bulunduğu 72 bilim adamı ve yazarın Halman için kaleme aldığı yazılar yer alıyor.
Başbakan Bülent Ecevit'in de birkaç şiiri ile katkıda bulunduğu armağan kitabın ikinci cildi ise Halman bibliyografyasından oluşuyor. Tarihöncesi Ege Enstitüsü Direktörü Arkeolog Dr. Jayne Warner'ın yayına hazırladığı kitap, Syracuse University Press ile Yapı Kredi Yayınları işbirliğiyle yayımlandı. Armağan kitap bugün İstanbul Four Seasons Oteli'nde düzenlenecek törende Halman'a verilecek. (Kültür Sanat)