Punk müziği bir Ramone daha yitirdi

Efsane-vi punk grubu The Ramones'in gitaristi Johnny Ramone, beş yıldır savaştığı kanse-re yenildi. Çarşamba günü Los Angeles'taki evinde ölen Johnny Ramone 55 yaşındaydı.

LONDRA - Efsane-vi punk grubu The Ramones'in gitaristi Johnny Ramone, beş yıldır savaştığı kanse-re yenildi. Çarşamba günü Los Angeles'taki evinde ölen Johnny Ramone 55 yaşındaydı.
Johnny Ramone, The Ramones'in yaşamını yitiren üçüncü üyesi. 2001'de grubun solisti Joey Ramone kanserden, 2002 yılında basçısı Dee Dee Ramone aşırı dozda uyuşturucudan ölmüşlerdi.
Johnny Ramone son günlerinde, Washington Post gazetesinden Steve Miller'ın da yardımıyla anılarını yazmakla meşguldü. Müzik tarihinin en çok esin kaynağı olan gruplarından birinin üyesi olarak yaşadıklarını anlatıyordu. Efsanevi grubun orijinal kadrosundan hayatta kalan tek üyesi ise grubun davulcusu Tommy Ramone. Bu yıl kuruluşunun 30'uncu yıldönümünü kutlayan The Ramones, ilk punk rock grubuydu. Ardından gelen The Stooges, New York Dolls ve Britanya'dan The Sex Pistols'ın üzerinde büyük etkisi vardı.