Radikal Kitap'ta mizah

Radikal Kitap, TÜYAP Kitap Fuarı için 48 sayfalık özel bir sayı hazırladı. Bu sayıda, fuarın da ana teması olan mizah sorgulanıyor.

İSTANBUL - Radikal Kitap, TÜYAP Kitap Fuarı için 48 sayfalık özel bir sayı hazırladı. Bu sayıda, fuarın da ana teması olan mizah sorgulanıyor. Onur Çizeri Semih Balcıoğlu, Cem Erciyes'in yaptığı söyleşide genç çizerleri yazısız sanat karikatürleri yapmaya çağırıyor. Ferit Öngören ise, televizyonların getirdiği kısır ortamda mizah öykücülüğümüzün zayıfladığına işaret ediyor.
20. İstanbul Kitap Fuarı'nın bir haftalık söyleşi programına ve yabancı konuklarına da yer verilen derginin 'Deneme' sayfasında bu hafta mizahçı Can Barslan var. Çocuk sayfalarında ise Nur İçözü ve Fatih Erdoğan, öğretmenlerle anne babalara fuar için tavsiyelerde bulunuyor. Radikal çizeri Piyale Madra'nın kızı Esme'ye adadığı ve birlikte hazırladığı yeni albümü de bir söyleşiyle bu sayıda...
Radikal Kitap'ın diğer sayfalarında geçen yıl Orange Ödülü kazanan yazar Linda Grant ve Jules Verne, Hakan Şenocak, Ahmet Ümit'le ilgili yazılara yer veriliyor. (Kültür Sanat)