Radikal okurlarına 'Altın Kent' hediye

Radikal okurlarına bu hafta John Twelve Hawks'ın 'Altın Kent' romanı hediye.

John Twelve Hawks’ın 'Dördüncü Âlem' serisinin son kitabı ' Altın Kent', dünyadaki son 'Yolcular'ın mücadelesini anlatıyor. Aşağıda sorduğumuz soruya doğru cevabı veren 1.ci, 10.cu, 20.ci, 30.cu, 40.cı, 50.ci, 60.cı, 70.ci, 80.ci, 90.cı, 100.cü, 200.cü, 300.cü, 400.cü, 500.cü, 600.cü, 700.cü, 800.cü, 900.cü 1000.ci kişiler kitabı kazanıyor, hediye kitaplar Radikal tarafından okurlarımızın adreslerine postalanıyor. 


Bu haftaki sorumuz şöyle: 

Altın Kent ve Dördüncü Alem üçlemesinde insanları izleyen sistemin ismi nedir?
a) Büyük Düzen

b) Kozmos

c) Büyük Birader

d) Matrix 


CEVABI GÖNDER


John Twelve Hawks dünyada büyük yankı uyandıran “Dördüncü Âlem” serisinin ilk iki kitabında (Yolcu ve Tabula) okurları, Soytarılar, Yolcular, Büyük Düzen, Tabula, Şebeke gibi kavramlarla tanıştırmıştı. Serinin son halkası Altın Kent’te ise yazar Tabula’nın son iyi Yolcu’yu yok etmek için geliştirdiği eşsiz planı anlatıyor. Kendilerine Soytarılar diyen savaşçı bir klan, yüzyıllardır Yolcular adı verilen, çağına ışık tutan, kimi zaman vizyonerler kimi zaman peygamberler olarak tarih sayfasında yer alan kişileri korumaya ant içmişlerdir. Altın Kent, dünya üzerinde sadece iki Yolcu’nun (Gabriel ve Michael Corrigan kardeşler) kaldığı noktadan devam ederek seriyi yepyeni fantastik bir boyuta taşıyor. Tabula, dünya tarihinin akışını kontrol altında tutan ülkelerin de üstünde bir örgüttür. Altın Kent’teki son iki Yolcu ise (Michael ve Gabriel) tıpkı Habil – Kabil öyküsünde olduğu gibi artık düşman iki kardeştir. Michael, Tabula’nın, Büyük Düzen’in tarafına geçmiştir. Gabriel ise insanların sanal bir hapishaneye dönüşen dünyada özgürlüklerini geri almaları için savaşmaktadır. Bu arada, Gabriel’i korumakla görevli soytarı Maya ile Gabriel arasında bir yakınlaşma olur. Maya, Gabriel’i kurtarmak için ara âlemlerden birinde sıkışıp kalmıştır. Bu kez, geleneğin tersine, bir Yolcu bir Soytarıyı kurtarmak için hayatını riske atmak durumundadır. Tıpkı romanındaki Soytarılar gibi gerçek hayatta “şebeke”nin dışında yaşayan yazar Hawks, üçlemenin diğer halkalarında olduğu gibi Altın Kent’te de, yarattığı fantastik karakterler üzerinden bugünün ve geleceğin sorunlarına yönelik eleştirel bir bakış getiriyor.

John Twelve Hawks yılın farklı zamanlarında New York, Los Angeles ve Londra’da yaşıyor. Okurları ona JXXIIH diyor. Asla basın önüne çıkmayan yazar tıpkı romanındaki Soytarılar gibi şebekenin dışında yaşıyor.
  ETİKETLER:

  Londra

  ,

  Dünya

  ,

  New York

  ,

  Altın

  ,

  Hediye

  ,

  Tarih

  ,

  yazar

  ,

  zaman

  ,

  kent