Radikal okurlarına Maxime Chattam'ın 'Leş' romanı hediye

Radikal bu hafta aşağıdaki soruya doğru yanıt veren 20 kişiye Maxime Chattam'ın 'Leş' romanını hediye ediyor.

Fransız polisiye roman türünün yükselen yıldızı Maxime Chattam’ın polisiyeyi gerilimle birleştiren yeni romanı Leş, 20 Radikal okuruna hediye geliyor. Aşağıdaki soruya doğru cevap veren 1.ci, 10.cu, 20.ci, 30.cu, 40.cı, 50.ci, 60.cı, 70.ci, 80.ci, 90.cı, 100.cü, 200.cü, 300.cü, 400.cü, 500.cü, 600.cü, 700.cü, 800.cü, 900.cü ve 1000.ci kişiler kazanıyor. Hediye kitaplar Radikal tarafından talihli okurların adreslerine postalanıyor. 


Bu haftaki sorumuz şöyle: 


Aşağıdakilerden hangisi Maxime Chattam’ın kitaplarından değildir?

a) Zamanın Kanı

b) Kara Büyü

c) Ruh Koleksiyoncusu

d) Karanlığın Soluğu CEVABI GÖNDER Korkuyu hissetmek için nereye kadar gidebilirsiniz?
Savaş hazırlıkları kapsamında askerler yavaş yavaş gemilere bindirilerek bir çıkarmaya hazırlanmaktadır. Askeri Polis Şefi Teğmen Craig Frewin’in birliği de bu çıkarmaya katılacaktır. Hareket emri beklenirken, yola ilk koyulacak gemilerden birinin ambarında genç bir askerin asılmış cesedi bulunur. Katil, kurbanın kafasını kesmiş ve yerine ağzını parçaladığı bir koç başı koymuştur. Olay yerinde Teğmen Frewin hemşire Ann Dawson’la karşılaşır. Genç hemşire, kendi kâbuslarıyla başa çıkmak, korkularıyla yüzleşmek için Frewin’e yardım etmeyi önerir. Teğmen, katilin gemi mürettebatından biri olduğunu düşünmekte, gemi yola koyulmadan önce katili bulmak istemektedir. Çünkü katilin bu cinayetle yetinmeyeceğini, başka cinayetler de işleyeceğini hisseder. Birlikte katilin profilini çizerler: 

Buna göre katil işkence etmekten zevk alan, işlediği cinayetlerden gurur duyan bir psikopattır. Frewin ile Ann’in tahmin ettiği gibi ilk cinayeti diğerleri izler. Katil her defasında vahşi ve arkaik yöntemlerle kurbanlarını parçalayıp teşhir etmektedir. Savaş ortamının gerginliğine bu cinayetler eklenince, askerler arasındaki huzursuzluk iyice artar ve herkes birbirinden şüphelenmeye başlar. Zira herkesin karanlık birer sırrı vardır. İnsan psikolojisinin çok karanlık bölgelerine doğru korkutucu bir yolculuğa çıkan Frewin ile Ann’i büyük tehlikeler beklemektedir. Kriminoloji eğitimi alan Maxime Chattam son romanında insanoğlunun korkuyla olan ilişkisini ele alarak, her zaman korkuya ihtiyaç duyulduğunu öne sürüyor. 

Suç konusunda uzman
1976 yılında doğan Maxime Chattam, aldığı kriminoloji eğitiminin ardından ilk romanı Kötü Ruh’u (Doğan Kitap, 2005) yayımladı. Chattam’ın Kaos’un Sırları, Zamanın Kanı, Kara Büyü, Karanlığın Soluğu ve Gaia Teorisi adlı romanları da Doğan Kitap tarafından yayımlandı.


  ETİKETLER:

  DOĞAN KİTAP

  ,

  kitap

  ,

  Hediye

  ,

  Gemi

  ,

  ruh

  ,

  suç

  ,

  katil

  ,

  zaman

  ,

  Karanlık

  ,

  genç