Radikal'den soruyu bilene 'Leyla'nın Evi' hediye...

Radikal'den soruyu bilene 'Leyla'nın Evi' hediye...
Radikal'den soruyu bilene 'Leyla'nın Evi' hediye...
Radikal okurları her Cuma tıklıyor, sorduğumuz soruya cevap veriyor, Doğan Kitap'tan ünlü yazarların en yeni kitaplarını kazanıyor. Tıklayın, kazanın...

Bu haftaki sorumuzu bilen ilk 20 kişi Zülfü Livaneli’nin imzalı Leyla’nın Evi kitabını kazanacak. Sorunun cevabını doğru olarak girin, imzalı kitabınızı adresinize gönderelim. 


SORUMUZU CEVAPLAMAK İÇİN TIKLAYIN


Zülfü Livaneli’nin yayımlandığı 2006 yılından itibaren daima çok ilgi görmüş, tiyatroya da uyarlanmış romanı Leyla’nın Evi Doğan Kitap ailesinde yerini alıyor. Boğaziçi’nde Bosnalılar Yalısı’nda doğup büyümüş paşa torunu Leyla Hanım, yalının yeni sahibi Ömer Cevheroğlu tarafından sokağa atılır ve mahallenin çocuklarından gazeteci Yusuf’un Cihangir’deki bekâr evine sığınmak zorunda kalır. Yusuf’un sevgilisi Rukiye, Almanya ’da peep-show’larda modellik yapmış, Roxy adını kullanarak arkadaşlarıyla birlikte hip-hop tarzı müzik yaparak “yırtmaya” uğraşan bir Almancı kızıdır. Zülfü Livaneli birbirinden kişilik, kuşak, çevre olarak tamamen farklı üç insanın hayatını birleştiren romanında, karakterlerin tümünü derinlemesine çizerken aynı zamanda toplumun panoramasını da çıkarıyor. Yok olmakta olan tüm güzellikleriyle İstanbul ’a, ev ya da yuva kavramına da adanabilecek bir eser Leyla’nın Evi.