Radikal'e sanata destek ödülü

Radikal'e sanata destek ödülü
Radikal'e sanata destek ödülü

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri Radikal’i sanatı en çok destekleyen gazete seçti. Ege Çağdaş Eğitim Vakfı’nın (EÇEV) 10 yıldır Dokuz Eylül Heykel Bölümü’yle gerçekleştirdiği Heykel Yarışması’nın ödüllü eserlerinin yer aldığı serginin açılışında basın ödülleri de dağıtıldı.
Swissotel Büyük Efes’teki gecede Radikal’in ödülünü kültür sanat şefi Erkan Aktuğ alırken, TV programı kategorisinde NTV Gece Gündüz, dergi kategorisinde ise Milliyet Sanat ödüle değer görüldü. Cumhuriyet’ten Oktay Ekinci de sanatı destekleyen köşe yazarı seçildi. 

Sanata gönüllü katkı
Gecede heykel yarışmasında bugüne kadar mansiyon kazanan eserler EÇEV yararına düzenlenen açık arttırmayla satıldı. Toplam 27 eserin satıldığı açık arttırmadan elde edilen gelir EÇEV’in 20 yeni bursiyerine aktarılacak.
Türkiye ’nin en büyük yerel eğitim vakfı EÇEV, eğitimde fırsat eşitsizliğini ortadan kaldırmak amacıyla Ege bölgesinde çalışmalar yapıyor. Çeşitli projelerle yoksul bölgelerdeki çocuklar ve ailelerine destek veren EÇEV’in İzmir’de iki eğitim merkezi bulunuyor. Gönüllü eğitmenlerin çalıştığı bu merkezlerde, okula destek derslerinin yanı sıra yaratıcı drama, resim eğitimi de veriliyor. EÇEV, genç heykelcileri desteklemek amacıyla Dokuz Eylül Heykel Bölümü öğrencileri arasında 10 yıldır Heykel Yarışması düzenliyor.