Rai ve Greene İFSAK'ın konukları

İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği'nin (İFSAK) 20'ncisini düzenlediği İFSAK İstanbul Fotoğraf Günleri, bu yıl iki önemli ismi, Magnum Fotoğraf Ajansı'nın fotoğrafçılarından Raghu Rai ile...

İSTANBUL - İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği'nin (İFSAK) 20'ncisini düzenlediği İFSAK İstanbul Fotoğraf Günleri, bu yıl iki önemli ismi, Magnum Fotoğraf Ajansı'nın fotoğrafçılarından Raghu Rai ile Ajans Vu'dan Stanley Greene'ni ağırlayacak. 'A Life in The Day of Indra Gandi', 'Delhi: A Portrait' ('Tibet in Esilio', 'Mother Theresa' ve 'Faith and Compassion' adlı çalışmalarıyla tanınan, Time, New York Times, Pari Match ve National Geographic için çalışan, Hindistan'ın en ünlü fotoğrafçılarından Raghu Rai'nin fotoğrafları 2-15 Kasım tarihleri arasında Taksim Sanat Galerisi'nde sergilenecek. Etkinlik kapsamında Rai bir de atölye çalışması düzenleyecek.
Savaş ve haber fotoğrafçısı Stanley Greene ise 'Savaştan Kesitler' başlıklı sergisiyle 20. İstanbul Fotoğraf Günleri'ne konuk olacak. Greene'nin çalışmalarına 6 Kasım'dan itibaren Darphane-i Amire ev sahipliği yapacak.
1-30 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan etkinliğin ana teması 'Değişim/Gelenek' olarak belirlendi. Fotoğraf Günleri'nde bu yıl da atölye çalışmaları, panel, söyleşi ve konferansların yanı sıra 'Fotoğrafınla Gel', 'Fotomara ve 'Anısına' bölümleri de yer alıyor. Ayrıntılı bilgi için: www.ifsak.org.tr (Kültür Sanat)